Diskové zvlhčovače vzduchu

Diskové zvlhčovače vzduchu

Trápi vás príliš nízka vlhkosť vzduchu v interiéri? Ľahkým a spoľahlivým riešením môže byť zakúpenie zvlhčovača. Suchý vzduch spôsobuje celý rad ochorení dýchacích ciest, ale okrem toho taktiež znižuje našu schopnosť sa sústrediť alebo kvalitu spánku.

S pomocou diskového zvlhčovača vzduchu tak môžete šetrne zvlhčovať váš vzduch a tešiť sa z príjemných podmienok.

Princíp fungovania diskového zvlhčovača vzduchu

Diskové zvlhčovače spadajú do kategórie zvlhčovačov vzduchu s prirodzeným odparom, a preto vám zaisťujú jednoduché a šetrné zvlhčovanie vzduchu, ktoré napodobňuje prostredie horských riek. Pracujú na princípe otáčania dvoch rotačných diskov, ktoré poháňajú vodu, a tým dochádza k jej odparovaniu. Možný je aj variant so zmáčacími filtrami, ktorý pripomína svojou štruktúrou včelí plást a funguje na obdobnom princípe. V oboch prípadoch na povrchu zvlhčovača je umiestnený ventilátor, ktorý nasáva suchý vzduch z miestnosti, ktorý je následne preháňaný diskami.

Tie v kombinácii s ionizátorom sú schopné nielen prečisťovať vzduch, ale taktiež zachytávajú prachové častice a ďalšie nečistoty. Diskové zvlhčovače sú taktiež vhodné do oblastí s tvrdou vodou, pretože sa z diskov odparuje len voda a vápenaté usadeniny tak zostávajú v spodnej vaničke. Diskový zvlhčovač vzduchu môžete naviac obohatiť esenciálnymi olejmi, s ktorými prevoniate celý byt svojimi obľúbenými vôňami. Naviac nemusíte platiť nič navyše za prídavné filtre alebo sa obávať vysokých nákladov na prevádzku. O neviditeľnom zvlhčovaní, ako sa táto forma zvlhčovania taktiež nazýva, si môžete viac prečítať v našom článku.

Ak teda hľadáte zariadenie, ktoré vám vytvorí príjemne vlahé a voňavé prostredie, bude diskový zvlhčovač vzduchu ten pravý pre vás.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie