Diskové zvlhčovače vzduchu

Diskové zvlhčovače vzduchu

Trápi vás príliš nízka vlhkosť vzduchu v interiéri? Ľahkým a spoľahlivým riešením môže byť zakúpenie zvlhčovača. Suchý vzduch spôsobuje celý rad ochorení dýchacích ciest, ale okrem toho taktiež znižuje našu schopnosť sa sústrediť alebo kvalitu spánku.

S pomocou diskového zvlhčovača vzduchu tak môžete šetrne zvlhčovať váš vzduch a tešiť sa z príjemných podmienok.

Princíp fungovania diskového zvlhčovača vzduchu

Diskové zvlhčovače spadajú do kategórie zvlhčovačov vzduchu s prirodzeným odparom, a preto vám zaisťujú jednoduché a šetrné zvlhčovanie vzduchu, ktoré napodobňuje prostredie horských riek. Pracujú na princípe otáčania dvoch rotačných diskov, ktoré poháňajú vodu, a tým dochádza k jej odparovaniu. Možný je aj variant so zmáčacími filtrami, ktorý pripomína svojou štruktúrou včelí plást a funguje na obdobnom princípe. V oboch prípadoch na povrchu zvlhčovača je umiestnený ventilátor, ktorý nasáva suchý vzduch z miestnosti, ktorý je následne preháňaný diskami.

Tie v kombinácii s ionizátorom sú schopné nielen prečisťovať vzduch, ale taktiež zachytávajú prachové častice a ďalšie nečistoty. Diskové zvlhčovače sú taktiež vhodné do oblastí s tvrdou vodou, pretože sa z diskov odparuje len voda a vápenaté usadeniny tak zostávajú v spodnej vaničke. Diskový zvlhčovač vzduchu môžete naviac obohatiť esenciálnymi olejmi, s ktorými prevoniate celý byt svojimi obľúbenými vôňami. Naviac nemusíte platiť nič navyše za prídavné filtre alebo sa obávať vysokých nákladov na prevádzku. O neviditeľnom zvlhčovaní, ako sa táto forma zvlhčovania taktiež nazýva, si môžete viac prečítať v našom článku.

Ak teda hľadáte zariadenie, ktoré vám vytvorí príjemne vlahé a voňavé prostredie, bude diskový zvlhčovač vzduchu ten pravý pre vás.