Ochladzovače vzduchu

Ochladzovače vzduchu a mobilné klimatizácie bez hadice

Ochladzovač vzduchu nie je klimatizácia v pravom slova zmysle. Ochladzuje menej, zato šetrnejšie. Namiesto ekologicky náročného a hlučného kompresora ochladzuje hlavne ľadom, ľadovými blokmi a vodou. Zaobíde sa bez hadice, je tichá a úsporná. Ak vás zaujíma podrobnejšie porovnanie s mobilnou klimatizáciou, odporúčame prečítať článok Ochladzovač vs. mobilná klimatizácia.

V našej ponuke nájdete ochladzovače vzduchu od značiek ako je Trotec alebo Noaton. Vždy ide o cenovo dostupné prístroje, ktoré spoľahlivo plnia svoju funkciu.

Ochladzovač vzduchu ako lacná klimatizácia

Ako už bolo vyššie spomenuté, ochladzovač je lacnou alternatívou mobilnej klimatizácie. Je totiž oproti klimatizácii lacný nielen čo sa týka nákupných, ale aj prevádzkových nákladov. Prezýva sa aj ako lacná klimatizácia.

Mobilný ochladzovač vzduchu je vynikajúci do priestorov so suchým vzduchom, pretože zvlhčuje vzduch (vzduch sa zvlhčuje prirodzene, podobne ako v blízkosti rieky). Navyše má silný ventilátor, ktorý jemne a nehlučne rozháňa vzduch po miestnosti. Ochladzovače teda je možné použiť taktiež bez sprievodných funkcií ako stojanový ventilátor.

Princíp fungovania ochladzovača vzduchu

Prístroj na svoju prevádzku využíva princíp prirodzeného odparovania vody. Nasáva vzduch z miestnosti a následne ho vháňa cez navlhčený voštinový filter (Honeycomb). Vzduch tak zvlhčuje a ochladzuje. Chladiaci výkon je možné regulovať pomocou rýchlosti ventilátora, ktorý ochladí vzduch na cca 25 °C.