Profesionálne odvlhčovače vzduchu

3 položiek celkom
Noaton DF 4170, profesionálny odvlhčovač vzduchu
ZADARMOZADARMO
€524,17 bez DPH
€629

Profesionálny odvlhčovač a sušič. Oceľová konštrukcia • Automatická regulácia vlhkosti (hygrostat) • Odvlhčovací výkon max. 70 l / 24 h • Vzdušný prietok 450 m3/hod •...

5600000970
Trotec TTK 170 ECO, profesionálny odvlhčovač vzduchu
ZADARMOZADARMO
€449,17 bez DPH
€539

Odvlhčovač vzduchu • Maximálny odvlhčovací výkon 52 l/24 hod (pri 32 °C a RV 80 %) • Veľkosť nádržky 6,6 l • Odporúčaná veľkosť miestnosti do 90 m²...

3512010120
Luftentfeuchter TTK 171 ECO 19343 1528798435
€540,83 bez DPH
€649

Odvlhčovač vzduchu • Maximálny odvlhčovací výkon 52 l/24 hod (pri 32 °C a RV 80 %) • Veľkosť nádržky 5,5 l • Odporúčaná veľkosť miestnosti do 90 m²...

3512010140

Profesionálne odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vytvárajú príjemné a zdravé prostredie vo vašej domácnosti. Zatiaľ čo domáce vysúšače znižujú vlhkosť, bojujú proti vzniku plesní na stenách a udržiavajú zdravý vzduch, profesionálne odvlhčovače vám toho zaistia omnoho viac.

Dlhodobá vlhkosť dokáže vyvolať deštrukciu materiálov, ale taktiež môže nepriaznivo ovplyvniť technologické procesy a kvalitu výrobného zariadenia. Profesionálny odvlhčovač vzduchu tak môže byť spoľahlivým riešením do priemyselných zón. Vďaka pevnej konštrukcii a vysokému výkonu si tak hravo poradia s vlhkosťou v pivnici, na stavbách, vo výrobných halách alebo v skladoch materiálov. A neprestávajú fungovať ani pri teplotách pod bodom mrazu.

Profesionálny vysúšač v praxi

Profesionálny odvlhčovač má za úlohu udržať optimálnu relatívnu vlhkosť vzduchu v priestore. Rovnako ako v domácnosti, aj na pracovisku je potrebné zamedziť nadmernej vlhkosti. Tá totiž vytvára nielen ideálne prostredie pre vznik plesní, ale môže poškodzovať samotné priestory, prístroje, výrobky alebo potraviny.

Spravidla sa tak priemyselné odvlhčovače uplatnia všade, kde je potrebné urýchliť proces vysušovania. Môže sa tak jednať o miestnosti s prirodzeným výskytom vyššej vlhkosti, ako sú práčovne a sušiarne, ale poslúžia aj v domoch, ktoré boli poškodené pri havárii potrubia alebo pri povodni. Svoje miesto nájdu aj v skladoch, kde sú uskladnené predmety citlivé na vlhkosť, ako sú drevené výrobky, lieky a potraviny.

V takom prípade oceníte zariadenie s vstavaným hygrostatom, ktoré bude úplne automaticky regulovať hladinu vlhkosti okolitého vzduchu. Predovšetkým potom pri dokončovacích prácach na stavbách je profesionálny vysúšač nedoceniteľným prístrojom, pretože denne dokáže odstrániť až stovky litrov vody zo vzduchu. Niektoré modely naviac disponujú hadicou na odvod kondenzátu. Vďaka odolnej konštrukcii a vysokej účinnosti vysušovania sa s odvlhčovačom môžete stretnúť na ďalších miestach, ako sú dielne, pivnice, veľkoobchody, archívy alebo knižnice. Naviac vďaka vstavanému filtru bude odvlhčovač fungovať podobne ako čistička vzduchu, čím zbavuje akéhokoľvek znečistenia, ktoré prúdi z priemyselnej výroby.

Princípy odvlhčovania

Nepochybne dobrým pomocníkom do vlhkých miestností bude profesionálny vysúšač. Pri jeho výbere by ste sa ale mali zamerať aj na spôsob odvlhčovania, ktorým jednotlivé modely disponujú. Profesionálne odvlhčovače v drvivej väčšine fungujú na princípe kondenzácie.

Kondenzačná metóda

Kondenzačná metóda funguje na princípe kondenzácie vodnej pary. Vlhký vzduch v miestnosti je nasávaný ventilátorom, kde dôjde k jeho ochladeniu pod teplotu rosného bodu. Tým dôjde k takzvanej kondenzácii, kedy sa vzduch premení na kvapalinu a zároveň je z neho odstránená vlhkosť. Voda je potom odvedená do kondenzátora, kde sa ohreje a odkiaľ je vypustený späť do miestnosti, čo je spôsobené uvoľnením výparníkového tepla pri kondenzácii vodnej pary. Dochádza tak k rýchlemu prehriatiu miestnosti, ale aj znižovaniu relatívnej vlhkosti. Hlavnou výhodou kondenzačnej metódy tak je, že nedochádza k tepelným stratám v priestore.