Noaton Naturaq biela, antibakteriálna UV fľaša na vodu 420 ml

Kód: 5600000960
Akcia
Značka: Noaton
€38,50 –43 % €21,89 €18,24 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Antibakteriálna samočistiaca UV fľaša na vodu bielej farby • Objem 420 ml • Hmotnosť 300 g • Doba nabíjania 2,5 hodiny • Kapacita batérie 500 mAh • Energie UVC 5-8 mW • Doba sterilizácie 3 minúty • Nabíjací port USB-C • Ovládanie dotykové • Materiál nerezová oceľ • Rozmery priemer 66 mm, výška 240 mm

Návod/Manual - CZ, DE, EN, ES, RO, SK, FR, IT, NL, SV, PL

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Samočistiaca antibakteriálna fľaša na vodu s svetlom

Hľadáte univerzálny spôsob, ako docieliť čistú vodu či už doma alebo kdekoľvek na cestách? Antibakteriálna fľaša na vodu s UV svetlom od značky Noaton vám ukáže, aké ľahké to môže byť.

Viečko fľaše je totiž vybavené UV-C ľad diódou, ktorá produkuje UV žiarenie. To zabíja až 99,99% vírusov, baktérií a ďalších organizmov. Navyše je možné aktivovať samočistiaci proces, ktorý bude udržovať obsah fľaše i samotnú fľašu v čistom, a hlavne sterilnom stave.

Princíp fungovania uv fľaše

Je potvrdené, že UV-C žiarenie zabíja živé organizmy. Možnosti jeho využitia sú široké, v našom prípade sa jedná primárne o dezinfekciu, sterilizáciu a čistenie vody.

Za pomocou ultrafialového žiarenia o príslušnej vlnovej dĺžke dochádza k sterilizácii a postupnému odumieraniu mikroorganizmov. UV-C žiarenie je efektívna pri ničení nukleových kyselín organizmov. Dochádza totiž k narušeniu ich DNA, vďaka čomu je zamedzené ďalším bunkovým procesom, ako je množenie alebo delenie. To platí pre baktérie, vírusy a riasy.

Na výber sú hneď 2 režimy čistenia.

Režim sterilizácie

Sterilizácia je základný režim tejto UV fľaše. Po jej naplnení vodou a následnom zaskrutkovaní viečka sa po stlačení horného dotykového tlačidla na viečku jej symbol rozsvieti zeleno a fľaša začne sterilizovať svoj obsah. Tento cyklus trvá 3 minúty a po ukončení sterilizácie horné tlačidlo zhasne.

Udržiavací mód

Tento mód zaistí, že sa automaticky každých 6 hodín spustí režim sterilizácie po dobu 3 minút. Zapína sa tak, že 2x po sebe stlačíte horné dotykové tlačidlo, ktoré sa následne sfarbí do fialova. Rovnakým spôsobom sa tento režim aj vypína, teda stlačenie 2x po sebe.

Izolačné vlastnosti

Dvojvrstvová izolácia zaisťuje dlhšie udržanie teploty danej tekutiny. V nasledujúcej tabuľke je zobrazené, ako dlho si tekutina udrží svoju teplotu v prípade, že do UV fľaše nalejeme vriacu vodu.

Teplota tekutiny

Doba udržania teploty

> 80 °C

cca 2 hodiny

> 72 °C

cca 6 hodin

> 40 °C

cca 24 hodin

Zdroj: vlastné spracovanie

Izolačné vlastnosti UV fľaše sú využiteľné aj na studené nápoje. Dvojitá vrstva totiž spomaľuje tepelnú výmenu as tým spojené ohrievanie tekutiny vo vnútri fľaše.

Z toho vyplýva, že UV fľaša je vhodná na každodenné použitie nielen v škole a v práci, ale aj pri outdoorových aktivitách po celý rok.

Výhody a nevýhody uv fľaše

UV fľaša poskytuje množstvo benefitov.

  • Pohodlné nabíjanie pomocou USB-C konektora (doba nabíjania cca 1-2 hodiny).
  • Dlhá životnosť akumulátora (kapacita 500 mAh) – na jedno nabitie vydrží 4 až 8 týždňov (v závislosti od frekvencie používania).
  • Čistenie prostredníctvom UVC LED diódy, ktorá zabíja až 99,99% vírusov, baktérií a organizmov.
  • Vďaka dvojitej stene funguje UV fľaša aj ako praktická termoska, ktorá udrží tekutinu teplú či studenú po dlhú dobu.
  • Kvalitné spracovanie - vnútro fľaše je z nerezovej ocele a fľaša neobsahuje toxické látky.
  • Pomocou UV fľaše šetríte prírodu – znižuje sa spotreba PET fliaš.
  • Fľašu je možné umývať v umývačke riadu (s výnimkou viečka).
  • Protišmykové dno fľaše zaisťuje jej stabilitu.
  • Objem 420 ml.

Ako jediná nevýhoda môže byť vnímaná cena, ktorá je oproti klasickej fľaši na vodu, či termoske podstatne vyššia. Tu je ale nutné podotknúť, že fľaša Noaton Naturaq má oproti týmto klasickým fľašiam na vodu viac funkcií a je možné ju tak využívať v podstate celý rok a na rôzne príležitosti od campingu až po denné použitie napríklad v škole či v práci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton