Noaton AC 5109, mobilná klimatizácia

Kód: 5100000035 5100000036 Zvoľte variant
Akcia
Značka: Noaton
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
Noaton AC 5109 01
€316 €329 od €316 €263,33 bez DPH €274,17 bez DPH od €263,33 bez DPH
Predaj ukončený Predaj ukončený Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Mobilná klimatizácia: Chladiaci výkon 9 000 Btu/h • Veľkosť miestnosti 34 m2/85 m3Tesnenie okien Noaton AL 4010 – je možné dokúpiť • Spotreba elektriny max 1000 W • Vzduchový prietok max 330 m3/h • Prevádzková teplota 15 °C – 43 °C • Dĺžka odvodnej hadice 1,5 – 1,6 m • Rozmery 74 x 32 x 32 cm • Váha 24 kg • Kolieska a držadlo pre transport • Diaľkové ovládanie

Detailné informácie

Podrobný popis

Mobilná klimatizácia Noaton AC 5109

Kompaktná mobilná klimatizácia Noaton AC 5109 s futuristickým dizajnom, ktorú, ako už názov napovedá, netreba inštalovať do steny. Disponuje odvodnou hadicou, pomocou ktorej je možné odvádzať teplý vzduch von oknom. Na tento úkon odporúčame použiť tesnenie okien AL 4010.

3 v 1: KLIMATIZÁCIA, VENTILÁTOR, ODVLHČOVAČ

Táto jednohadicová mobilná klimatizácia spája technológie klimatizácie, odvlhčovača a ventilátora do jednej antitepelnej pevnosti, ktorá zmení vašu miestnosť na ľadové kráľovstvo.

• Bola vyrobená s cieľom ochladzovať miestnosti, vďaka čomu si vyslúžila pomenovanie KLIMATIZÁCIA.

• V momente, keď spustíte túto klimatizáciu, začne v miestnosti prúdiť studený vzduch. Vďaka cirkulácii sa stlačí teplý vzduch dole a ten sa následne nasaje do otvorov klimatizácie. Tým pádom sa z miestnosti dostane teplý vzduch a dôjde k zníženiu teploty.

• V prípade, že kliknete na tlačidlo odvlhčovania, transformuje sa klimatizácia na odvlhčovač vzduch, ktorý začne nekompromisne požierať nadmernú vlhkosť v miestnosti.

Tesnenie okien Noaton AL 4010 pre mobilnú klimatizáciu

Kúpte si zvýhodnenú súpravu mobilnej klimatizácie Noaton AC 5109 spolu s tesnením okien a získate okenné tesnenie Noaton AL 4010 za zvýhodnenú cenu.

Toto tesnenie okien má veľa pozitív. Šetrí čas a náklady, predlžuje životnosť prístroja, je vodeodolné a v neposlednom rade funguje ako sieť proti hmyzu. Tesnenie je možné kúpiť aj samostatne.

Prečo použivať tesnenie okien?

Bez tesnenia dovnútra oknom vniká teplý vzduch, čím sa znižuje chladiaci výkon klimatizácie. Z toho vyplýva, že okenné tesnenie urýchľuje chladenie a šetrí elektrinu.

Ako funguje jednohadicová mobilná klimatizácia

Vďaka jednohadicovej mobilnej klimatizácie je okolitý vzduch v miestnosti nasávaný cez steny prístroja a následne prechádza chladiacou jednotkou a je rozdeľovaný do dvoch častí. Jedna časť vzduchu je oslobodená od svojho drába a druhá časť je odvádzaná pomocou hadice von z miestnosti. Hadicu jednoducho prestrčíte otvoreným oknom, ktoré sa utesní špeciálnym tesnením na okná pre mobilné klimatizácie. Toto tesnenie je možné nasadiť na okná krídlové aj strešné, dokonca aj na dvere. Tesnenie na okná Noaton AL 4010 je možné dokúpiť tu.

Prenosná klimatizácia, jediná odpoveď na horúčavu!

Kúpite, rozbalíte, chladíte! Ako vidíte, samotný princíp fungovania je primitívny. Oproti klasickej klimatizácii, ktorej inštalácia vyžaduje chirurgický zákrok v miestnosti, čo sa vo výsledku môže prirovnať k Sizyfovskej práci, je mobilná klimatizácia obľúbeným riešením pre bystré osoby. Ide o samoinštalačnú klimatizáciu – jediné, čo k jej prevádzke potrebujeme, je zasunúť zástrčku do zásuvky.

Výhody a ešte väčšie výhody mobilnej klimatizácie

Oproti svojim rovesníkom s rovnakým výkonom, sú jej rozmery menšie. Nevyžaduje zavádzajúci inštalačný postup a jej samotná inštalácia je porovnateľná so zaväzovaním šnúrok. Obrovskou výhodou je priaznivá nákupná cena. Oproti nástenným klimatizáciám je prenosná klimatizácia oveľa lacnejšia, namiesto jednej klimatizácie split si môžete zadovážiť aspoň dve klimatizácie. Vďaka jednoduchej manipulácii je možné ju používať takmer kdekoľvek. Vychladí obývačku, spálňu, podkrovie, kanceláriu a v neposlednom rade aj skladové priestory.

Čo hľadať u klimatizácie...

Medzi najdôležitejšie parametre patria chladiaci výkon a vzduchový prietok, kde platí pravidlo čím vyššie hodnoty, tým viac chladí. Ideálna klimatizácia by mala obsahovať aj funkciu odvlhčovania vzduchu a svojho neodmysliteľného spoločníka – tesnenia okien.

Zadovážte si tesnenie okien pre európske okná

V recenziách na mobilné klimatizácie si používatelia najčastejšie povzdychnú nad ťažko dostupným tesnením pre mobilnú klimatizáciu. Účinnosť mobilnej klimatizácie do bytu je závislá od správneho utesnenia otvoreného okna, cez ktoré prechádza hadica. Často sa k mobilným klimatizáciám dodáva tesnenie pre posuvné (americké) okná, ktoré nejde nasadiť do európskych okien.

Odvlhčovanie vzduchu s mobilnou klimatizáciou

Vedľajším efektom ochladzovania pomocou klimatizácie je odvlhčovanie vzduchu. Tento príjemný bonus poteší v letných horúcich dňoch, počas ktorých sa väčšina z nás veľmi potí práve kvôli vysokej vlhkosti vzduchu. Značka Noaton preto túto prirodzenú vlastnosť klimatizačných jednotiek zapracovala do svojich prístrojov tak, aby ju používatelia mohli jednoducho nastaviť podľa svojej potreby.

Moderné klimatizácie značky Noaton väčšiu časť kondenzátu automaticky odparujú, ale po čase sa môže nahromadiť. V takom prípade je potrebné klimatizácii „pustiť žilou“ a zvyšný kondenzát odpustiť odtokovou hadičkou do odpadu. Mobilná klimatizácia má ochranný mechanizmus proti pretečeniu vody. Ak dôjde k naplneniu, dá používateľovi signál a vypne sa, takže k ďalšiemu hromadeniu kondenzátu už nedochádza.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton