Noaton AC 5112, mobilná klimatizácia

Kód: 5100000060 5100000061 Zvoľte variant
Akcia
Značka: Noaton
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO €440 €454 od €440 –27 % –26 % až –27 %
Noaton AC 5112 01
€440 €454 od €440 –27 % –26 % až –27 % €318 €332 od €318 €265 bez DPH €276,67 bez DPH od €265 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Mobilná klimatizácia: Chladiaci výkon 12 000 Btu/h • Veľkosť miestnosti 46 m2/115 m3 • Tesnenie okien Noaton AL 4010 – je možné dokúpiť • Spotreba elektriny max. 1345 W • Vzduchový prietok max. 400 m3/h • Prevádzková teplota 7 °C – 38 °C • Dĺžka odvodnej hadice 1,5 – 1,6 m • Rozmery 752 x 470 x 382 mm • Váha 31,3 kg • Kolieska aj držadlo pre transport • Diaľkové ovládanie

Detailné informácie

Podrobný popis

Mobilná klimatizácia Noaton AC 5112

Objavte našu mobilnú klimatizáciu Noaton AC 5112 s moderným dizajnom a bohatou ponukou funkcií, vďaka ktorým získate skvelého pomocníka v letnom období. Ide o elegantné riešenie v odbore klimatizácií, pretože tento prístroj nie je nutné inštalovať do steny. Zamedzíte tak zbytočným stavebným úpravám. Disponuje odvodnou hadicou, pomocou ktorej je možné odvádzať teplý vzduch von oknom. Okno jednoducho utesníte tesnením okien AL 4010 od značky Noaton.

3 v 1: KLIMATIZÁCIA, VENTILÁTOR, ODVLHČOVAČ

Tento prístroj, disponujúci chladiacim výkonom až 12 000 Btu/hod v sebe skrýva hneď 3 prístroje – klimatizáciu, odvlhčovač vzduchu a ventilátor. Táto jednohadicová mobilná klimatizácia spája technológie klimatizácie, odvlhčovača a ventilátora do jednej antitepelnej pevnosti, ktorá zmení vašu miestnosť na ľadové kráľovstvo.

• Jej primárnym účelom sa ochladiť a osviežiť všetko, čo jej padne do cesty.

• V momente, keď spustíte túto klimatizáciu, začne v miestnosti prúdiť studený vzduch. Vďaka cirkulácii sa stlačí teplý vzduch dole a ten sa následne nasaje do otvorov klimatizácie. Tým pádom sa z miestnosti dostane teplý vzduch a dôjde k zníženiu teploty.

• V prípade, že kliknete na tlačidlo odvlhčovania, transformuje sa klimatizácia na odlvhčovač vzduch, ktorý začne nekompromisne požierať nadmernú vlhkosť v miestnosti.

Utesnite okno a zvýšte výkon mobilnej klimatizácie

Kúpte si zvýhodnenú súpravu mobilnej klimatizácie Noaton AC 5112 spolu s tesnením okien a získate okenné tesnenie Noaton AL 4010 za zvýhodnenú cenu.

Prečo použivať tesnenie okien?

Tesnenie okien pre mobilnú klimatizáciu je nevyhnutnou súčasťou každého takého prístroja. Správna mobilná klimatizácia má totiž aspoň jednu odvodnú hadicu, ktorá odvádza teplý vzduch preč. Vývod tejto odvodnej hadice je najlepšie umiestniť niekam von. A práve vďaka tesneniu okien zabránime tomu, aby sa tento teplý vzduch vracal späť do miestnosti. To znamená dve veci – miestnosť bude rýchlejšie ochladená a ušetríme tak za energiu.

Tesnenie okien tak šetrí čas a náklady, predlžuje životnosť prístroja a v neposlednom rade funguje ako sieť proti hmyzu.

Tesnenie je možné kúpiť tiež samostatne.

Princíp fungovania jednohadicovej mobilnej klimatizácie

Tento typ mobilnej klimatizácie funguje tak, že okolitý vzduch je nasávaný do prístroja cez jeho steny, kde následne prejde chladiacou jednotkou. To má za následok vytvorenie teplého vzduchu, ktorý je odvádzaný odvodnou hadicou preč, a studeného vzduchu, ktorý je vpustený späť do miestnosti.

Prenosná klimatizácia, jediná odpoveď na horúčavu!

Kúpite, rozbalíte, chladíte! Ako vidíte, samotný princíp fungovania je primitívny. Oproti klasickej klimatizácii, ktorej inštalácia vyžaduje chirurgický zákrok v miestnosti, čo sa vo výsledku môže prirovnať k Sizyfovskej práci, je mobilná klimatizácia obľúbeným riešením pre bystré osoby. Ide o samoinštalačnú klimatizáciu – jediné, čo na jej prevádzku potrebujeme, je zasunúť zástrčku do zásuvky.

Výhody a ešte väčšie výhody mobilnej klimatizácie

Oproti svojim rovesníkom s rovnakým výkonom, sú jej rozmery menšie. Nevyžaduje zavádzajúci inštalačný postup a jej samotná inštalácia je porovnateľná so zaväzovaním šnúrok. Obrovskou výhodou je priaznivá nákupná cena. Oproti nástenným klimatizáciám je prenosná klimatizácia oveľa lacnejšia, namiesto jednej klimatizácie split si môžete zadovážiť aspoň dve klimatizácie. Vďaka jednoduchej manipulácii je možné ju používať takmer kdekoľvek. Vychladí obývačku, spálňu, podkrovie, kanceláriu a v neposlednom rade aj skladové priestory.

Čo hľadať u klimatizácie...

Medzi najdôležitejšie parametre patria chladiaci výkon a vzduchový prietok, kde platí pravidlo čím vyššie hodnoty, tým viac chladí. Ideálna klimatizácia by mala obsahovať aj funkciu odvlhčovania vzduchu a svojho neodmysliteľného spoločníka – tesnenia okien.

Zadovážte si tesnenie okien pre európske okná

V recenziách na mobilné klimatizácie si používatelia najčastejšie povzdychnú nad ťažko dostupným tesnením pre mobilnú klimatizáciu. Účinnosť mobilnej klimatizácie do bytu je závislá od správneho utesnenia otvoreného okna, cez ktoré prechádza hadica. Často sa k mobilným klimatizáciám dodáva tesnenie pre posuvné (americké) okná, ktoré nejde nasadiť do európskych okien.

Odvlhčovanie vzduchu s mobilnou klimatizáciou

Vedľajším efektom ochladzovania pomocou klimatizácie je odvlhčovanie vzduchu. Tento príjemný bonus poteší v letných horúcich dňoch, počas ktorých sa väčšina z nás veľmi potí práve kvôli vysokej vlhkosti vzduchu. Značka Noaton preto túto prirodzenú vlastnosť klimatizačných jednotiek zapracovala do svojich prístrojov tak, aby ju používatelia mohli jednoducho nastaviť podľa svojej potreby.

Moderné klimatizácie značky Noaton väčšiu časť kondenzátu automaticky odparujú, ale po čase sa môže nahromadiť. V takom prípade je potrebné klimatizácii „pustiť žilou“ a zvyšný kondenzát odpustiť odtokovou hadičkou do odpadu. Mobilná klimatizácia má ochranný mechanizmus proti pretečeniu vody. Ak dôjde k naplneniu, dá používateľovi signál a vypne sa, takže k ďalšiemu hromadeniu kondenzátu už nedochádza.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton