Trotec PAC-W 2600 SH, nástenná klimatizácia

Kód: 2302000640
Neohodnotené
Značka: Trotec
€1 225 €1 020,83 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky: Chladiaci výkon 9000 Btu/hod (2,6 kW) •  Veľkosť miestnosti 34 m2 / 85 m3 •  Spotreba elektrickej energie max. 1000 W / spotreba tepla •  Prietok vzduchu max. 500 m3/h •  Prevádzková teplota 7 °C - 35 °C •  Rozmery 74 x 32 x 32 cm •  Hmotnosť 38 kg •  Hlučnosť max. 48 dB •  Rozmery 100 x 20, 5 x 58,5 cm •  Odvlhčovací výkon 1,2 l/hod •  Časovač •  Funkcia ventilátora - Aplikácia Wifi (nastavenia nájdete v návode) •  Funkcia automatického reštartu •  Funkcia hojdania •  Nočný režim •  Diaľkové ovládanie je súčasťou balenia

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Trotec PAC-W 2600 SH, nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky

Chytrá nástenná klimatizácia 4v1 s technológiou nevyžadujúcou externú jednotku. Kompresor sa spúšťa jemne a vždy sa prispôsobí aktuálnym podmienkam, preto je tichší a všeobecne hospodárnejší. Vďaka invertorovej technológii šetrí PAC-W 2600 SH až 30% energie v porovnaní s výrobkom bez invertora.

Funkcia klimatizáciePonúka štyri prevádzkové režimy:

 • Chladenie pomocou najnovšej invertorovej technológie
 • Vykurovanie energeticky úspornou technológiou tepelného čerpadla
 • Vetranie s 3 režimami
 • Odvlhčovanie s odvlhčovacím výkonom 1,2 l/h

Princíp tepelného čerpadla

Prístroj funguje na princípe tepelného čerpadla. To je zariadenie, ktoré čerpá teplo z jedného miesta za pomoci vonkajšej práce.

V praxi to funguje tak, že chladivo (v plynnom stave) je stlačené kompresorom a následne vpustené do kondenzátora, kde odovzdá svoje skupenské teplo. Následne prejde skondenzované chladivo expanznou tryskou do výparníka, kde skupenské teplo prijme a odparí sa. Potom opäť pokračuje do kompresora a cyklus sa opakuje.

Ukazovateľom výkonu tepelného čerpadla je vykurovací faktor, ktorý udáva efektivitu práce tepelného čerpadla ako pomer vyrobeného tepla a spotrebovanej energie.

Typy tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlo sa označuje dvojslovom, ktoré je oddelené lomítkom (napríklad zem/voda). Prvé slovo, v tomto prípade krajiny, označuje zdroj čerpania energie. Druhé slovo (voda) informuje o teplosmennom médiu daného tepelného čerpadla.

Najčastejšie používanými typmi tepelných čerpadiel sú zem/voda, vzduchu/voda, voda/voda a vzduch/vzduch. Trotec PAC-W 2600 SH pracuje na poslednom spomínanom princípe, teda vzduch/vzduch.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Tento typ tepelného čerpadla sa využíva predovšetkým na klimatizácie. Zaujímavosťou je, že v chladných obdobiach môže pracovať obrátene, teda ako kúrenie. To znamená, že v lete ochladí av zime zahreje. Niektoré výkonnejšie jednotky je možné využívať aj celoročne.

Invertorová technológia šetriaca energiu až 30 % energie

Klimatizácia v interiériIde o technológiu, ktorá reguluje teplotu v miestnosti bez neustáleho zapínania a vypínania chladiaceho kompresora. Ten je síce stále v prevádzke a spotrebováva elektrinu, ale nepracuje v plnej záťaži. Vďaka tomu sa prístroj chráni a zároveň pracuje efektívne s nízkou spotrebou elektriny. Oproti konvenčným výrobkom šetrí až 30% energie. 

Prečo zvoliť klimatizáciu bez vonkajšej jednotky?

Tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo zvoliť Trotec PAC-W 2600 SH:

 • Klimatizáciu je možné bez problémov umiestniť aj na poschodie, pretože inštalácia sa vykonáva zvnútra (nie je nutná inštalácia vonkajšej jednotky),
 • je lacnejšia ako vzdialená vonkajšia jednotka,
 • napájanie zo zásuvky,
 • k svojmu chodu nevyžaduje nevzhľadnú a hlučnú vonkajšiu jednotku na fasáde,
 • žiadne pootvorené okno (pre hadicu), ako v prípade mobilnej klimatizácie,
 • je tichšia ako klasická mobilná klimatizácia s odvodnou hadicou,
 • jednoduchá inštalácia a zanedbateľné náklady na údržbu.

Inštalácia

Vďaka tomu, že táto nástenná klimatizácia nevyžaduje vonkajšiu jednotku, je inštalácia oproti klasickej split klimatizácii pomerne jednoduchá. Sú k tomu potrebné iba dva otvory (každá s priemerom 18 cm) na stene vedúcej von. Keďže nástenná klimatizácia PAC-W 2600 SH funguje bez externej jednotky tepelného výmenníka, nie je potrebné nastavovať chladiaci okruh medzi klimatizačným systémom a externou jednotkou. Na inštaláciu teda nie sú potrební žiadni vyškolení montéri klimatizácií.

Mobilné ovládanie a aplikácie pre pohodlné ovládanie

Mobilná aplikáciaPAC‑W 2600 SH je možné ovládať pomocou IR diaľkového ovládania alebo aplikácie Trotec Mobile. Klimatizačnú jednotku tak môžete aktivovať aj mimo svojho domova pomocou smartfónu a vracať sa do vychladeného domova. Je možné nastaviť požadovanú teplotu, aktivovať chladenie či kúrenie a mnoho ďalšieho.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástenná klimatizácia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 41 kg
Časovač: áno (odložený štart)
Filtre na čistenie vzduchu: predfilter
Funkcia navyše na chladenie: odvlhčovanie, ventilátor, kúrenie
Funkcia ventilácie bez zapnutého chladenia: áno
Chladiaci výkon (1 kW ≈ 3500 Btu/h): 9000 Btu/h
Maximálna hlučnosť: 48 dB
Maximálna veľkosť miestnosti (výška stropu 2,5 m): 34 m2 / 85 m3
Maximálny prietok vzduchu: 500 m³/h
Typ: nástenná

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Gavri s.r.o. je autorizovaným distribútorom značky TROTEC na Slovensku a v Českej republike (CERTIFIKÁT)

Ponúka široký výber kvalitných odvlhčovačov, zvlhčovačov a domácich čističiek vzduchu a ďalších nástrojov z oblasti klímy. Skupina Trotec je známa pre svoje inovatívne riešenia s vynikajúcim pomerom cena - výkon a pre rastúcu rozmanitosť sortimentu.

Spoločnosť začala v 90. rokoch ako požičovňa klimatizácií, kúrení a ventilátorov. Teraz patrí k svetovým lídrom s pobočkami v Nemecku, Holandsku, Rakúsku, Francúzsku a Taliansku a ponuka jej služieb sa do dnešného dňa rozrástla o predaj domácich aj profesionálnych spotrebičov na úpravu vzduchu.

V súčasnosti Trotec vyvíja, vyrába aj predáva technológiu a nástroje v oblasti klimatizácie na všetkých úrovniach, pre všetky druhy požiadaviek v komerčnom aj súkromnom sektore. Trotec zaisťuje vývojové oddelenie a veľkú časť svojich produktov vyrába výhradne v Nemecku. Výrobky označené logom TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označujú spotrebiče, ktoré boli vyrobené 100 % v Nemecku.

Spotrebiče značky Trotec zahŕňajú:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • práčky vzduchu do domova
 • mobilné klimatizácie
 • ventilátory
 • prenosné ohrievače
 • profesionálne odvlhčovače
 • profesionálne zvlhčovače
 • a ďalšie

Na jeseň v roku 2016 sme uviedli na slovenský trh rad spotrebičov Trotec HomeComfort, ktorý sa špecializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Predávame rad Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a práčky vzduchu. Najvýraznejšou skupinou tejto kategórie sú kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpčné odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje ich nízka nákupná cena, nadpriemerný výkon, kvalitné materiály a príjemný dizajn s jednoduchým ovládaním. Väčšina odvlhčovačov Trotec má užitočné vlastnosti pre sušenie bielizne v byte, umožňuje odtok hadicou pre nepretržitú prevádzku alebo ponúka časovač prevádzky ovládaný hygrostatom. Zvlhčovače vzduchu Trotec sú výnimočné výrobky s nevšedným spojením vlastností práčky vzduchu, čističky a zvlhčovača. Majú príjemný a originálny vzhľad a ponúkajú veľkú škálu funkcií za úplne bezkonkurenčnú cenu. Druhým radom v kategórii HomeComfort je rad ComfortTemp, ktorý sa špecializuje na úpravu teploty vzduchu, t.j. klimatizačné zariadenia, ventilátory, prenosné ohrievače. Tretím radom je HomeComfort ComfortCtrl: meracie prístroje na meranie tlaku v pneumatikách, grilovacie teplomery a izbové teplomery.

Okrem radu HomeComfort ponúka Trotec taktiež rad Trotec HighPerformance - profesionálne odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovné nástroje, špeciálne pracovné stany a najrôznejšie nástroje na meranie, ktoré môžete buď zakúpiť alebo si ich prenajať. Okrem toho ponúka profesionálne vysúšanie muriva, meranie a optimalizáciu vlhkosti alebo klimatizácie na komerčné využitie aj v náročných remeselných podmienkach. Medzi odbory, pre ktoré nachádzajú riešenia na mieru, patrí archivárstvo a múzeá, automobilový priemysel, železničný priemysel, výrobcovia energie, odvetvia manipulujúce s chemikáliami, elektronika a polovodiče, filmové a fotografické štúdiá, remeselné dielne, gastronómia, inštitúcie a management, výroba plastov, poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, farmaceutický priemysel, dátové centrá a káblové siete, policajné útvary, hasiči a záchranné služby, dopravný sektor a i veterinárne služby.

Široký záber spoločnosti Trotec svedčí o flexibilite a kvalite výrobkov, ktoré obstojne zvládnu záťaž v najrôznejších podmienkach. Medzi ich obchodných partnerov sa radia aj známe a zvučné značky ako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé ďalšie firmy.

Produkty firmy Trotec podliehajú profesionálnym testom a spĺňajú normy Európskej únie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie