Trotec PAC-W 2600 SH, nástenná klimatizácia

Kód: 2302000640
Neohodnotené
Značka: Trotec
€1 179 €982,50 bez DPH
Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia

Nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky: Chladiaci výkon 9000 Btu/hod (2,6 kW) •  Veľkosť miestnosti 34 m2 / 85 m3 •  Spotreba elektrickej energie max. 1000 W / spotreba tepla •  Prietok vzduchu max. 500 m3/h •  Prevádzková teplota 7 °C - 35 °C •  Hmotnosť 38 kg •  Hlučnosť max. 48 dB •  Rozmery 100 x 20, 5 x 58,5 cm •  Odvlhčovací výkon 1,2 l/hod •  Časovač •  Funkcia ventilátora - Aplikácia Wifi (nastavenia nájdete v návode) •  Funkcia automatického reštartu •  Funkcia hojdania •  Nočný režim •  Diaľkové ovládanie je súčasťou balenia

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Trotec PAC-W 2600 SH, nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky

Chytrá nástenná klimatizácia 4v1 s technológiou nevyžadujúcou externú jednotku. Kompresor sa spúšťa jemne a vždy sa prispôsobí aktuálnym podmienkam, preto je tichší a všeobecne hospodárnejší. Vďaka invertorovej technológii šetrí PAC-W 2600 SH až 30% energie v porovnaní s výrobkom bez invertora.

Funkcia klimatizáciePonúka štyri prevádzkové režimy:

 • Chladenie pomocou najnovšej invertorovej technológie
 • Vykurovanie energeticky úspornou technológiou tepelného čerpadla
 • Vetranie s 3 režimami
 • Odvlhčovanie s odvlhčovacím výkonom 1,2 l/h

Princíp tepelného čerpadla

Prístroj funguje na princípe tepelného čerpadla. To je zariadenie, ktoré čerpá teplo z jedného miesta za pomoci vonkajšej práce.

V praxi to funguje tak, že chladivo (v plynnom stave) je stlačené kompresorom a následne vpustené do kondenzátora, kde odovzdá svoje skupenské teplo. Následne prejde skondenzované chladivo expanznou tryskou do výparníka, kde skupenské teplo prijme a odparí sa. Potom opäť pokračuje do kompresora a cyklus sa opakuje.

Ukazovateľom výkonu tepelného čerpadla je vykurovací faktor, ktorý udáva efektivitu práce tepelného čerpadla ako pomer vyrobeného tepla a spotrebovanej energie.

Typy tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlo sa označuje dvojslovom, ktoré je oddelené lomítkom (napríklad zem/voda). Prvé slovo, v tomto prípade krajiny, označuje zdroj čerpania energie. Druhé slovo (voda) informuje o teplosmennom médiu daného tepelného čerpadla.

Najčastejšie používanými typmi tepelných čerpadiel sú zem/voda, vzduchu/voda, voda/voda a vzduch/vzduch. Trotec PAC-W 2600 SH pracuje na poslednom spomínanom princípe, teda vzduch/vzduch.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Tento typ tepelného čerpadla sa využíva predovšetkým na klimatizácie. Zaujímavosťou je, že v chladných obdobiach môže pracovať obrátene, teda ako kúrenie. To znamená, že v lete ochladí av zime zahreje. Niektoré výkonnejšie jednotky je možné využívať aj celoročne.

Invertorová technológia šetriaca energiu až 30 % energie

Klimatizácia v interiériIde o technológiu, ktorá reguluje teplotu v miestnosti bez neustáleho zapínania a vypínania chladiaceho kompresora. Ten je síce stále v prevádzke a spotrebováva elektrinu, ale nepracuje v plnej záťaži. Vďaka tomu sa prístroj chráni a zároveň pracuje efektívne s nízkou spotrebou elektriny. Oproti konvenčným výrobkom šetrí až 30% energie. 

Prečo zvoliť klimatizáciu bez vonkajšej jednotky?

Tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo zvoliť Trotec PAC-W 2600 SH:

 • Klimatizáciu je možné bez problémov umiestniť aj na poschodie, pretože inštalácia sa vykonáva zvnútra (nie je nutná inštalácia vonkajšej jednotky),
 • je lacnejšia ako vzdialená vonkajšia jednotka,
 • napájanie zo zásuvky,
 • k svojmu chodu nevyžaduje nevzhľadnú a hlučnú vonkajšiu jednotku na fasáde,
 • žiadne pootvorené okno (pre hadicu), ako v prípade mobilnej klimatizácie,
 • je tichšia ako klasická mobilná klimatizácia s odvodnou hadicou,
 • jednoduchá inštalácia a zanedbateľné náklady na údržbu.

Inštalácia

Vďaka tomu, že táto nástenná klimatizácia nevyžaduje vonkajšiu jednotku, je inštalácia oproti klasickej split klimatizácii pomerne jednoduchá. Sú k tomu potrebné iba dva otvory (každá s priemerom 18 cm) na stene vedúcej von. Keďže nástenná klimatizácia PAC-W 2600 SH funguje bez externej jednotky tepelného výmenníka, nie je potrebné nastavovať chladiaci okruh medzi klimatizačným systémom a externou jednotkou. Na inštaláciu teda nie sú potrební žiadni vyškolení montéri klimatizácií.

Mobilné ovládanie a aplikácie pre pohodlné ovládanie

Mobilná aplikáciaPAC‑W 2600 SH je možné ovládať pomocou IR diaľkového ovládania alebo aplikácie Trotec Mobile. Klimatizačnú jednotku tak môžete aktivovať aj mimo svojho domova pomocou smartfónu a vracať sa do vychladeného domova. Je možné nastaviť požadovanú teplotu, aktivovať chladenie či kúrenie a mnoho ďalšieho.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástenná klimatizácia
Časovač: áno (odložený štart)
Filtre na čistenie vzduchu: predfilter
Funkcia navyše na chladenie: odvlhčovanie, ventilátor, kúrenie
Funkcia ventilácie bez zapnutého chladenia: áno
Chladiaci výkon (1 kW ≈ 3500 Btu/h): 9000 Btu/h
Maximálna hlučnosť: 48 dB
Maximálna veľkosť miestnosti (výška stropu 2,5 m): 34 m2 / 85 m3
Maximálny prietok vzduchu: 500 m³/h
Typ: nástenná

Gavri s.r.o. je autorizovaným distribútorom značky TROTEC na Slovensku a v Českej republike (CERTIFIKÁT)

Ponúka široký výber kvalitných odvlhčovačov, zvlhčovačov a domácich čističiek vzduchu a ďalších nástrojov z oblasti klímy. Skupina Trotec je známa pre svoje inovatívne riešenia s vynikajúcim pomerom cena - výkon a pre rastúcu rozmanitosť sortimentu.

Spoločnosť začala v 90. rokoch ako požičovňa klimatizácií, kúrení a ventilátorov. Teraz patrí k svetovým lídrom s pobočkami v Nemecku, Holandsku, Rakúsku, Francúzsku a Taliansku a ponuka jej služieb sa do dnešného dňa rozrástla o predaj domácich aj profesionálnych spotrebičov na úpravu vzduchu.

V súčasnosti Trotec vyvíja, vyrába aj predáva technológiu a nástroje v oblasti klimatizácie na všetkých úrovniach, pre všetky druhy požiadaviek v komerčnom aj súkromnom sektore. Trotec zaisťuje vývojové oddelenie a veľkú časť svojich produktov vyrába výhradne v Nemecku. Výrobky označené logom TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označujú spotrebiče, ktoré boli vyrobené 100 % v Nemecku.

Spotrebiče značky Trotec zahŕňajú:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • práčky vzduchu do domova
 • mobilné klimatizácie
 • ventilátory
 • prenosné ohrievače
 • profesionálne odvlhčovače
 • profesionálne zvlhčovače
 • a ďalšie

Na jeseň v roku 2016 sme uviedli na slovenský trh rad spotrebičov Trotec HomeComfort, ktorý sa špecializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Predávame rad Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a práčky vzduchu. Najvýraznejšou skupinou tejto kategórie sú kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpčné odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje ich nízka nákupná cena, nadpriemerný výkon, kvalitné materiály a príjemný dizajn s jednoduchým ovládaním. Väčšina odvlhčovačov Trotec má užitočné vlastnosti pre sušenie bielizne v byte, umožňuje odtok hadicou pre nepretržitú prevádzku alebo ponúka časovač prevádzky ovládaný hygrostatom. Zvlhčovače vzduchu Trotec sú výnimočné výrobky s nevšedným spojením vlastností práčky vzduchu, čističky a zvlhčovača. Majú príjemný a originálny vzhľad a ponúkajú veľkú škálu funkcií za úplne bezkonkurenčnú cenu. Druhým radom v kategórii HomeComfort je rad ComfortTemp, ktorý sa špecializuje na úpravu teploty vzduchu, t.j. klimatizačné zariadenia, ventilátory, prenosné ohrievače. Tretím radom je HomeComfort ComfortCtrl: meracie prístroje na meranie tlaku v pneumatikách, grilovacie teplomery a izbové teplomery.

Okrem radu HomeComfort ponúka Trotec taktiež rad Trotec HighPerformance - profesionálne odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovné nástroje, špeciálne pracovné stany a najrôznejšie nástroje na meranie, ktoré môžete buď zakúpiť alebo si ich prenajať. Okrem toho ponúka profesionálne vysúšanie muriva, meranie a optimalizáciu vlhkosti alebo klimatizácie na komerčné využitie aj v náročných remeselných podmienkach. Medzi odbory, pre ktoré nachádzajú riešenia na mieru, patrí archivárstvo a múzeá, automobilový priemysel, železničný priemysel, výrobcovia energie, odvetvia manipulujúce s chemikáliami, elektronika a polovodiče, filmové a fotografické štúdiá, remeselné dielne, gastronómia, inštitúcie a management, výroba plastov, poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, farmaceutický priemysel, dátové centrá a káblové siete, policajné útvary, hasiči a záchranné služby, dopravný sektor a i veterinárne služby.

Široký záber spoločnosti Trotec svedčí o flexibilite a kvalite výrobkov, ktoré obstojne zvládnu záťaž v najrôznejších podmienkach. Medzi ich obchodných partnerov sa radia aj známe a zvučné značky ako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé ďalšie firmy.

Produkty firmy Trotec podliehajú profesionálnym testom a spĺňajú normy Európskej únie.