Sulion 075799 Scrimm, hnedá, stropný ventilátor so svetlom

Kód: 2395120203
Akcia Novinka
11 hodnotení
Značka: Sulion
ZADARMOZADARMO
Sulion 075799 Scrim, hnedá, stropný ventilátor so svetlom
€113 €94,17 bez DPH
Predaj ukončený
Možnosti doručenia

Stropný ventilátor Sulion Scrimm 075799: priemer vrtule Ø 122 cm • svetlo: 2xE27, max 40W (žiarovky nie sú v balení). • pre miestnosti 14 - 20 m² • zimný (spätný) chod: áno • ovládanie v komplete: diaľkové • montáž na šikmý strop: áno (max 15°) • spotreba: 16W - 32W - 48W • otáčky za minútu: 99 - 169 - 220 • montáž bez tyče: áno • 1 tyč súčasťou balenia, je možné dokúpiť tyče - kontaktujte nás 

Detailné informácie

Podrobný popis

Stropný ventilátor Sulion Scrimm so svetlom je ideálnou voľbou pre stredne veľké miestnosti. Ventilátor je vybavený zimným (spätný) chodom. V balení je jedna tyč. Vetrák je možné namontovať na ľahko šikmý strop pod uhlom max 15 °. Pri nižších stropoch je možné vykonať montáž bez tyče. Diaľkové ovládanie je súčasťou balenia. Tienidlo je vyrobené zo skla.

Princíp fungovania stropného ventilátora

Stropné ventilátory ovplyvňujú vďaka ťahu vzduchu vnímanie tepla a chladu, takže v lete nie je nutné toľko ochladzovať vzduch, a predsa pri teplotách 25 °C alebo dokonca 27 °C máme rovnaký pocit ako pri 22 °C bez stropného ventilátora. Takto je možné ušetriť mnoho energie a až 40 % z účtu za elektrinu. Samotný stropný ventilátor pri plnej rýchlosti spotrebováva menej energie než 100-wattová žiarovka. Mnoho ľudí preto uprednostňuje vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku stropný ventilátor pred klimatizáciou.

Umiestnenie stropného ventilátora

Vzdialenosť lopatiek od podlahy sa z bezpečnostných dôvodov odporúča minimálne 2 m 20 cm. Lopatky umiestnené cca 3 m nad zemou začínajú mať zníženú účinnosť. V prípade použitia predlžovacej tyče je nahradená pôvodná tyč v balení. Pokiaľ ide o predlžovacie tyče, poraďte sa s naším tímom zákazníckej podpory.

Spätný chod

Ako? Vo vykurovanej miestnosti sa tvoria teplotné vrstvy: chladnejší vzduch sa drží pri podlahe, zatiaľ čo ľahší teplejší vzduch stúpa hore a ohrieva predovšetkým strop. Tam nám však nie je veľmi platný. Teplo potrebujeme hlavne pri podlahe. Tu prichádza na rad stropný ventilátor, ktorý teplotné vrstvy rozruší jemným pohybom vzduchu a prehreje miestnosť rovnomerne. Pre majiteľov priestorov s vysokými stropmi je to malý zázrak!

V zime by sa stropné ventilátory mali točiť pomaly po smere hodinových ručičiek. Tým dochádza k nasávaniu studeného vzduchu zospodu a súčasne je stúpajúci teplý vzduch vytláčaný pozdĺž stien k zemi. Pozvoľná cirkulácia premiešava vrstvy vzduchu a vyrovnáva teplotu v celej miestnosti, a to bez prievanu. Takže nastavte kúrenie miesto 24 °C napríklad na 18 °C a ušetrite až 20 % nákladov na kúrenie.

Dodatočné parametre

Kategória: Stropné ventilátory
Farba: hnedá
Farba - odtiene: tmavé
Funkcie navyše: zimný (spätný) chod
Materiál lopatiek: spracované drevo (preglejka, MDF ...)
Montáž na šikmý strop: áno
Orientačná veľkosť miestnosti: 14 - 20 m²
Ovládanie (súčasťou balenia): diaľkové ovládanie
Ovládanie alternatívne (možno dokúpiť): nemá
Priemer vrtule: 122 cm
Svetlo: áno
Typ motora: AC, striedavý
Typ svetla: vymeniteľný svetelný zdroj
Vzdialenosť lopatiek od stropu: 20,1 - 30 cm
? Výška stropu: 2,2 m - 2,8 m
Montáž bez tyče: áno
? Svetelný zdroj: 2xE27, max 40W
Počet rýchlostí: 3
Otáčky za minútu: 99 - 169 - 220
Príkon motora: 16W - 32W - 48W
Prietok vzduchu: 41 - 81 - 122 m3/min
Počet lopatiek: 4
Priemer vrtule: 122 cm
Hmotnosť: 5,7 kg
materiál telesa: oceľ
materiál tienidla: kryštál

Španielska spoločnosť Sulion, predtým známa pod menom Sul, prináša svojim zákazníkom riešenia v oblasti osvetlenia a vetrania na základe najnovších trendov už viac ako 30 rokov.

Výhradným distribútorom značky Sulion na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.