Noaton HF 3103, biela, zvlhčovač vzduchu

Kód: 5600000980
Nízka cena
Značka: Noaton
€7,99 €6,66 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Zvlhčovač vzduchu • Zvlhčovací výkon 40 ml/h • Nádrž 300 ml • Spotreba max. 2 W • Miestnosť: do 10 m² • Časovač pre odložené vypnutie • Dva režimy zvlhčovania • USB kábel súčasťou balenia • Súčasťou balenia 3 vatové tyčinky (bavlnený filter)

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zvlhčovač vzduchu Noaton HF 3103

Tento zvlhčovač s nádržkou s objemom 300 ml disponuje výkonom 40 ml/h a vydrží tak pracovať až 7 a pol hodiny v kuse. Maximálna spotreba sú iba 2 W a odporúča sa využívať v miestnostiach s plochou do 10 m². Okrem zvlhčovania má tento prístroj časovač na odložené vypnutie. Ponúka tiež dva režimy zvlhčovania. Výrobok je dodávaný s USB káblom a s tromi náhradnými vatovými tyčinkami (bavlnený filter). Do zvlhčovača nie je možné pridávať éterický olej.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu je zariadenie, ktoré slúži na zvýšenie vlhkosti vzduchu v miestnosti. Tieto zariadenia fungujú tak, že voda je rozptýlená v malých kvapôčkach pomocou ultrazvukových vibrácií. Tieto kvapôčky sa potom vznášajú vo vzduchu a zvyšujú celkovú vlhkosť v miestnosti. Okrem vlhkosti môže ultrazvukový zvlhčovač vzduchu taktiež pomôcť zlepšiť kvalitu vzduchu tým, že filtruje nečistoty a pachy. Niektoré modely majú integrovaný filter, ktorý odstraňuje prach, roztoče a iné alergény z vzduchu.

Tieto prístroje sú často používané v suchých oblastiach alebo v zime, keď je vykurovacia sezóna av domácnostiach sa zároveň menej vetrá. Môžu tiež pomôcť pri liečbe nádchy, kašľa a iných respiračných ochorení, pretože vlhký vzduch môže uľahčiť dýchanie a zmierniť podráždenie slizníc.

Pri výbere ultrazvukového zvlhčovača je dôležité zvážiť veľkosť miestnosti, kde bude zariadenie použité, a požadovanú úroveň vlhkosti. Niektoré modely sú vybavené funkciami, ako je regulácia vlhkosti, časovač a automatické vypnutie pri vyprázdnení nádrže na vodu.

Ultrazvukové zvlhčovače sú obvykle bezpečné a ľahko použiteľné. Je však dôležité dodržiavať pokyny výrobcu a čistiť zariadenie pravidelne, aby sa zabránilo rastu baktérií a plesní.

V neposlednom rade, ultrazvukové zvlhčovače vzduchu môžu tiež slúžiť ako dekoračný prvok a prispieť k celkovej atmosfére v miestnosti. Niektoré modely sú dizajnovo atraktívne a dajú sa farebne zladiť s interiérom.

Chráňte svoje dýchacie cesty pomocou ultrazvukového zvlhčovača vzduchu
Suchý vzduch nie je priateľom našich dýchacích ciest. Môže spôsobiť podráždenie slizníc a zvýšiť riziko prechladnutia a alergických reakcií. Zdrojom tohto problému je nízka relatívna vlhkosť v miestnosti, ktorá počas vykurovacej sezóny môže klesnúť až na 20%.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s automatickým riadením môže merať a udržovať hladinu relatívnej vlhkosti vhodnú pre ľudský organizmus. Navyše niektoré modely pomocou filtrov alebo lokálneho ohrevu odstraňujú baktérie v stojatej vode, ktorú premieňajú na paru, čím plne nahrádzajú staré odparovače pripevnené na kúrenie.

Chráňte svoje zdravie a pohodlie v miestnosti tým, že si zaobstaráte ultrazvukový zvlhčovač vzduchu.

Aký typ zvlhčovača vybrať?

Zvlhčovače vzduchu sa delia do niekoľkých typov, z ktorých najbežnejšími sú parné a ultrazvukové. Parné zvlhčovače zahrievajú vodu, ktorá sa mení na paru a zvlhčuje miestnosť. Ultrazvukové zvlhčovače pomocou vysokofrekvenčných ultrazvukových vĺn rozrušujú vodu na drobné kvapôčky a zvlhčujú okolité prostredie.

Tieto zvlhčovače sú síce drahšie na obstaranie, ale lacnejšie na spotrebu energie a menej hlučné ako parné zvlhčovače. Pri výbere zvlhčovača nie je tak dôležité, akým spôsobom sa voda premieňa na paru, ale skôr jeho výkon, ktorý ovplyvňuje účinnosť a spotrebu elektriny.

Kam zvlhčovač umiestniť?

Zvlhčovač je vhodný na použitie v obytných priestoroch a mal by sa používať v uzavretej miestnosti, aby sa zachovala vlhkosť. Dôležité je udržiavať prístroj čistý a vodu v ňom meniť aspoň raz za tri dni, aby sa zabránilo rastu baktérií a choroboplodných zárodkov.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvlhčovače vzduchu
Aromaterapia: áno
Automatická regulácia vlhkosti vzduchu: nie
Časovač: nie
Farba: biela
Filtre na čistenie vody v nádržke: nie
Funkcia navyše: nemá
Funkcia navyše na zvlhčovanie: nemá
Ionizátor: ne
Kapacita vodnej nádržky: 300 ml
Maximálna hlučnosť: 25 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: 10 m2
Typ zvlhčovača: ultrazvukové
Zvlhčovací výkon: 40 ml/h
Veľkosť miestnosti: do 10 m2
Výkon odparovania: 40 ml/h
Hlučnosť: 25 dB
Príkon: 2 W
Napätie: 220-240 V, 50/60 Hz
Hmotnosť: 112 g
Kapacita vodnej nádržky: 300 ml
Rozmery (VxŠxH): 76 x 76 x 148 mm
Ultrazvuková metóda vytvárania studenej hmly: áno
Automatické vypnutie pri prázdnej nádrži: áno
Farba: biela

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton