Clean Air Optima CA-707 Smart, odvlhčovač a čistička vzduchu

Kód: 3501000280
€459 €382,50 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Sušička vzduchu CA-707 Smart odvlhčí aj vyčistí vzduch v byte • Auto. udržovanie vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovanie 20l/24h • Vodná nádrž 4l • Vzduchový prietok 195 m³/hod• Miestnosť do 70m² • Príkon 320W-420W • Hlučnosť 48dB • Hmotnosť 13,5Kg •5 ozón) • HEPA filter • UV lampa • Uhlíkový filter • Časovač • Odtok hadicou • Aut. odmrazovanie • Aut. vypnutie pri plnej nádržke • Plynulá prevádzka pri výpadku prúdu • Kolieska • Držadlo • Svetelný indikátor vlhkosti • Sušička prádla. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-707 je jedným z mála sušičov vlhkosti na trhu, ktorý dokáže odvlhčiť aj vyčistiť vzduch v miestnosti, pretože kombinuje čističku a odvlhčovač do jediného spotrebiča

Základné parametre odvlhčovača CA-707


Veľké miestnosti. Zvládne miestnosti o veľkosti 70m2 a menších, tj 10x7 metra (pri výške stropu cca 2,5m), tj 175m3.

Nízka spotreba. CA-707 spotrebuje na odvlhčovač úsporných 420W pri vysokej rýchlosti. Pri nízkej rýchlosti je spotreba iba 320W.

Tichý chod. Maximálna hlučnosť CA-707 je 48dB (HIGH). Rýchlosť a hlučnosť môžete regulovať podľa potreby. CA-707 umožňuje nastavovať rýchlosť vetráka v 2 rýchlostiach (HIGH, LOW).

Jednoduchá údržba filtrov. CA-707 čistí vzduch pomocou HEPA filter, predfiltra, uhlíkového filtra, UV lampy a ionizátora. Predfilter nie je potrebné meniť a udržuje sa veľmi ľahko švédskou utierkou. Uhlíkový filter sa mení 1x za 3-6 mesiacov a údržba sa vykonáva 1x za 7 dní vysávačom. UV lampa a ionizátor nie je potrebné udržiavať ani meniť.

Odvlhčovač vzduchu vysúša murivo a zbavuje plesne v byte.
Odvlhčovače vzduchu znižujú relatívnu vlhkosť vzduchu na optimálnych 40% - 60%. Pokiaľ je relatívna vlhkosť v byte vyššia ako 60%, vznikajú ideálne podmienky na množenie plesní, ktoré môžu ľuďom spôsobiť veľké problémy. Plesne v byte spôsobujú zdravotné problémy a obzvlášť náchylní sú na ne alergici, pretože sa jedná o silný alergén. Samotné použitie fungicídnych prostriedkov často nestačí, pretože fungujú len krátkodobo. Na vyriešenie problému s plesňou je nutné odvlhčovačom trvalo znížiť relatívnu vlhkosť v miestnosti. Znížením relatívnej vlhkosti vzduchu sa zvýši schopnosť vzduchu absorbovať vlhkosť obsiahnutú v pevných materiáloch, čím sa zabráni vzniku plesňového ložiska v stenách ai. Odvlhčovačom vzduchu predídete množeniu plesní, poprípade sa ich po mnohoročnom boji s nimi úspešne zbavíte.

Technológie filtrovania vzduchu (uhlíkový filter, UV lampa a ionizátor) navyše zneutralizujú spóry plesní, ktoré sú vypúšťané do vzduchu a vdychované človekom.

Odvlhčovač vzduchu CA-707 predstavuje riešenie pre uzavreté priestory ako sú pivnice, kúpeľne, práčovne, suterény, sklady, byty, domy, kancelárie, inštitúcie, čakárne, ordinácie, recepcia, školy, škôlky a ďalšie.

Ako správne odvlhčovať
Na dosiahnutie najlepšieho účinku by mala byť sušička vzduchu v prevádzke v uzavretej miestnosti, aby vzduch cirkulujúci dverami (oknom) neprinášal novú vzdušnú vlhkosť. Odvlhčovač vzduchu by mal byť umiestnený na rovnom tvrdom povrchu čo najďalej od nábytku, ktorý by mu mohol cloniť. Neumiestňujte odvlhčovač na mokré povrchy. Sušičky vzduchu pre domácnosť umožňujú znížiť relatívnu vlhkosť vzduchu až na 30%.

Ako funguje odvlhčovač vzduchu?
Väčšina odvlhčovačov funguje na princípe zachytávania vzdušnej vlhkosti. Vzduch prechádza cez chladiace teleso, ktoré vzduch ochladí a tým skvapalní vodnú paru. Skvapalnená voda sa zachytí do nádržky. Vzduch sa znovu ohreje a z prístroja vyjde o pár stupňov teplejšie, než je okolitá teplota v miestnosti. Oboma týmito procesmi dochádza k vysúšaniu vzduchu. Sušičky vzduchu sa vypnú, akonáhle voda v nádrži dosiahne na maximum. Nádrž na vodu odvlhčovača CA-707 má výstup na pripojenie hadice pre stály odtok vody (nepretržitá prevádzka).

Dodatočné parametre

Kategória: Čističky vzduchu
Časovač: áno
Diaľkové ovládanie: nie
Farba: biela, čierna
Funkcia navyše na čistenie vzduchu: odvlhčovanie
Funkcia navyše na odvlhčovanie: čistenie vzduchu
Funkcie navyše: odtok hadicou
Ionizátor: áno (možno vypnúť)
Kapacita vodnej nádržky: 4 l
Maximálna hlučnosť: 48 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: 70 m2
Odvlhčovací výkon: 20 l/24h
Regulácia vlhkosti vzduchu: nie
Technológia čistenia vzduchu: HEPA filter, ionizátor, predfilter, UV lampa
Technológia odvlhčovania: Kompresor
Vzduchový výkon: 195 m3/hod
Vzduchový prietok: 195 m³/hod
Ionizácia: áno
Napätie: 220V - 240V / 50Hz
Príkon: 320 W
Rozmery (VxŠxH): 618x260x260 mm
Hmotnosť: 13,5 kg
Odvlhčovací výkon (30 ° C, 80% RV): 4 l
Prevádzková relatívna vlhkosť vzduchu: 30% - 80%
TiO2 filter: nie
UV LED diódy: áno
Odtok hadicou: áno
Predfilter: áno
Údržba predfiltra: 1x týždenne povysávať vysávačom
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, ktorú založili v roku 2002 dvojičky Jeroen a Frank Kortenschijlovci. Táto firma vyrába vysoko kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pre domácnosť do malých aj veľkých miestností. Cieľom spoločnosti Clean Air Optima je, aby jej prístroje zlepšovali vnútorné prostredie budov tak, aby sa v ňom nachádzal čo možno najčistejší, najzdravší a najpríjemnejší vzduch. Táto spoločnosť razí heslo: „Čím kvalitnejší vzduch, tým kvalitnejší život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svojich produktov a svoje výrobky ponúka za prijateľné ceny. Nielen v celej Európe, ale aj v ostatných častiach sveta, sa nachádzajú tisícky spokojných klientov využívajúcich jej výrobky.

Výhradným distribútorom značky Clean Air Optima na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu pre domácnosť
  2. Zvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  3. Odvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  4. Stojanové ventilátory

Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciach. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia ako:

  • čističky vzduchu do bytu,
  • čističky vzduchu do reštaurácie,
  • pre kancelárie a inštitúcie,
  • pre alergikov a astmatikov, 
  • do ordinácií a pracovísk
  • a všeobecne do miest s vyššou koncentráciou ľudí.

Podľa štúdií, ktoré vykonávali najprestížnejšie európske inštitúcie, bolo zistené, že ľudia trávia až 90% svojho času vo vnútri budov. A taktiež, že vzduch vo vnútri budov je častokrát znečistený viac než vzduch vonkajší. Kvôli tomu sa v prístrojoch značky Clean Air Optima nachádzajú kvalitné filtre, ktoré veľmi efektívne ničia prachové častice, spory plesní, baktérie, pachy, alergény a ďalšie škodlivé látky. Spoločnosť Clean Air Optima spĺňa európske aj slovenské štandardy pre elektronické prístroje.