Noaton AP 2145, čistička vzduchu s ionizátorom

Kód: 5600000700 5600000870 Zvoľte variant
Akcia
Značka: Noaton
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
AP 2145 uvodni fotka
€93,95 €113,95 od €93,95 €78,29 bez DPH €94,96 bez DPH od €78,29 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Kombinovaný filter: HEPA (H13) + uhlíkový + fotokatalytický TiO2 filter (súčasťou balenia) • UV lampa (typ UV-C) • Ionizátor (vypínateľný) • Vzduchový prietok: max. 200 m3/hod. • Odporúčaná veľkosť miestnosti: max. 45 m² • Hlučnosť: max. 53 dB • Spotreba energie: max. 40 W • Inteligentný senzor kvality vzduchu (1.0 PM) • Hmotnosť: 4,7 kg • Časovač • Detská poistka • Nočný režim 

Návod/Manual

Detailné informácie

Podrobný popis

Čistička vzduchu s ionizátorom Noaton AP 2145

Čistička vzduchu s ionizátorom Noaton AP 2145 s funkciou ionizátora vrátane kombi filtra je tou najlepšou možnou voľbou v boji proti vírusom a baktériám pre čistý a bezpečný domov.

Čistenie vzduchu nebolo nikdy tak jednoduché! Objavte našu čističku vzduchu Noaton AP 2145, ktorá v sebe kombinuje najmodernejšie technológie na dosiahnutie maximálneho čistiaceho výkonu. Okrem HEPA filtra sa o čistotu a kvalitu vzduchu stará aj vrstva aktívneho uhlíka, fotokatalytický filter s UV lampou a ionizátor.

Vďaka inteligentnému senzoru kvality ovzdušia a automatickému režimu pracuje čistička veľmi efektívne a úsporne. Pri čistení vzduchu sa navyše nemusíte obmedzovať na jednu miestnosť – čistička Noaton AP 2145 disponuje nízkou hmotnosťou, malými rozmermi a nízko položeným ťažiskom. Táto kombinácia umožňuje ľahkú manipuláciu.

Prečo zvoliť čističku s kombináciou HEPA, uhlíkového a fotokatalytického filtra?

HEPA filter (99,97 %)

Filter triedy H13, ktorý odstraňuje 99,97 % pevných častíc vo vzduchu, ktoré ho znečisťujú. Ďalej odstraňuje plesňotvorné zárodky a spóry. Slúži ako prevencia premnoženia roztočov, odstraňuje pele a alergény, čím zmierňuje prejavy alergie a astmy.

Uhlíkový filter

Eliminuje bežné zápachy v domácnosti, ako je zápach z kuchyne alebo zápach domácich miláčikov. Ďalej odstraňuje zápachy farieb, lakov a lepidiel a tiež účinne bojuje proti cigaretovému dymu či dymu z krbu.

Fotokatalytický filter

S pomocou UV svetla dezinfikuje vzduch v miestnosti tak, že odstraňuje vírusy, baktérie, mikróby, plesne. Okrem toho tento filter tiež sterilizuje aj samotnú čističku. Odstraňuje karcinogénne látky a rozkladá zvyškové častice na neškodné minerálne látky.

Aký je princíp čistenia vzduchu s kombinovaným filtrom?

Súčasťou balenia čističky Noaton AP 2145 je špeciálny filter AP 2145HCT, ktorý kombinuje HEPA filter, uhlíkový filter a TiO2. Práve táto kombinácia stojí za vysokou účinnosťou čističky.

Čistenie vzduchu prebieha v niekoľkých fázach:

V prvej fáze je vzduch nasávaný na zadnej strane prístroja, kde sa na predfiltri zachytia hrubé nečistoty, ako sú vlasy, chlpy a iné veľké častice. Po predfiltri nasleduje vrstva HEPA filtra, ktorý zachytí mikroskopické častice do veľkosti 3 mikrometrov. V tejto vrstve filtra sa zachytávajú pele, roztoče, prach aj väčšie častice dymu. Vzduch očistený v HEPA filtri následne putuje k vrstve vysokokvalitného aktívneho uhlíka, ktorý zachytí pachy, dym, formaldehyd a podobné látky. Posledné čistenie prebieha pomocou fotokatalytického filtra, na ktorom sa za pomoci UV žiarenia rozložia zvyškové biologické materiály na oxid uhličitý a vodu. Cez ventilátor sa potom dostáva očistený vzduch späť do miestnosti.

Čo je to fotokatalytický filter?

Fotokatalytický filter, alebo aj TiO2 filter, je mriežka pozostávajúca z oxidu titaničitého. Pri kontakte TiO2 s UV žiarením sa spustí fotokatalytická reakcia, pri ktorej sa organické látky v dosahu filtra rozkladajú na vodu a oxid uhličitý. Filter sa pri používaní nijak nezanáša ani neopotrebováva a má tak teoreticky neobmedzenú životnosť (v prípade správneho používania).

Pri čističke vzduchu Noaton AP 2145 sa UV lampa spúšťa automaticky pri každom zapnutí prístroja a pracuje 30 minút. Pri nepretržitej prevádzke sa potom spína na 30 minút vždy 1x za 24 hodín. V prípade, že ju budete chcieť spustiť kedykoľvek inokedy, stačí 1x stlačiť tlačidlo detskej poistky.

Na čo slúži ionizátor

Čistička Noaton AP 2145 disponuje funkciou ionizácie, ktorú je možné v prípade potreby vypnúť. Na čo ale taký ionizátor slúži? Ionizátor produkuje záporné ióny, ktoré ničia účinky škodlivých látok obsiahnutých vo vzduchu, a zároveň zhlukuje častice prachu či spóry plesní, ktoré sa potom ľahšie usadia, a je možné ich pri upratovaní pohodlne zotrieť handričkou.

V prírode dochádza k vzniku záporných iónov napríklad pri búrke. Vzduch očistený pomocou ionizátora tak pocitovo pripomína čerstvý vzduch po búrke.

Na ľudský organizmus majú záporné ióny veľmi významný vplyv. Pomáhajú proti únave, bolestiam hlavy, nespavosti a dokonca aj proti depresiám.

Funkcie čističky AP 2145

Dotykový displej ponúka ovládanie 6 funkcií:

Ionizácia – funkcia ionizácie je podrobne opísaná vyššie. Tu iba pripomenieme, že funkcia je vypínateľná a prístroj je možné bez problémov používať len ako čističku vzduchu. Blikajúca dióda ionizátora taktiež slúži ako signalizácia upchatého HEPA filtra.

Detský zámok – pri stlačení tlačidla (1x) sa zapne UV lampa. V prípade podržania tlačidla na 3 s je možné uzamknúť ovládací panel a predísť nežiaducim zásahom detí. Zámok zrušíte opätovným stlačením tlačidla.

Časovač – čističku samozrejme môžete vypínať a zapínať podľa potreby. Ak sa však nechcete o čističku starať, poslúži vám funkcia odloženého vypnutia, kedy si môžete vybrať zo 4 časov – 1 h, 2 h, 4 h či 8 h.

Režim spánku – zapnutím funkcie režim spánku sa do 10 s stlmí celé podsvietenie prístroja a rýchlosť ventilátora sa automaticky nastaví na najnižšiu možnú. Minimalizujú sa tým rušivé podnety počas spánku.

Rýchlosť ventilátora – pomocou tlačidla na rýchlosť ventilátora môžete nastaviť rýchlosť výmeny vzduchu v troch stupňoch – nízka, stredná a vysoká.

Indikácia kvality vzduchu a automatický režim – prístroj je vybavený inteligentným indikátorom kvality ovzdušia, ktorý sa automaticky spustí približne 30 sekúnd po zahriatí prístroja. Po uplynutí tohto času sa na prednom paneli čističky zobrazí aktuálny počet častíc vo vzduchu a farebný prúžok signalizujúci mieru znečistenia vzduchu:

  • modrá = dobrá kvalita
  • zelená = priemerná kvalita
  • červená = zlá kvalita

Na funkciu indikátora vzduchu je naviazaný automatický režim. Pri jeho spustení na ovládacom paneli stroj začne prispôsobovať rýchlosť ventilátora podľa aktuálnej kvality ovzdušia.

Dodatočné parametre

Kategória: Čističky vzduchu
Časovač: áno
Diaľkové ovládanie: nie
Farba: biela
Funkcia navyše na čistenie vzduchu: nemá
Funkcie navyše: detská poistka, senzor kvality vzduchu, nočný režim, displej
Ionizátor: áno (možno vypnúť)
Maximálna hlučnosť: 53 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: 45 m2
Technológia čistenia vzduchu: HEPA filter, uhlíkový filter, ionizátor, predfilter, TiO2 filter, UV lampa
Vzduchový výkon: 200 m3/h
Počet rýchlostí ventilátora: 3
Napätie: 220V - 240V / 50Hz
Príkon: max 40 W
Rozmery (VxŠxH): 325 x 202 x 530 mm
Hmotnosť: 4,7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton