Noaton DF 4110, odvlhčovač vzduchu

Kód: 5600001110
€129,95 €108,29 bez DPH
31.10.2024 (dostupnost)
Možnosti doručenia

Odvlhčovač vzduchu • Odvlhčovací výkon 10 l/deň (30°C, RV80%), 11,5 l/deň (32°C, RV 90%) • Spotreba energie - 200 W (27°C, RV60%), 230 W (30°C, RV80%), 245 W (32°C, RV 90%) • Vzduchový prietok 100 m3/hod • Odporúčaná veľkosť miestnosti 15 - 25 m2 • Kapacita nádržky 2,1 l • Odtok hadicou - hadička 30 cm balenie • Automatické udržiavanie vlhkosti - 30 - 80% + ukazuje aktuálnu vlhkosť • Rozmery - 406 x 270 x 205 mm • Hmotnosť - 8,5 kg • Časovač (odložený štart, odložené vypnutie) - 0-24 hod • Tlačítkový displej • Automatické odmrazovanie • Automatické vypnutie pri plnej nádržke • Reštart a zachovanie nastavenia pri výpadku prúdu • Prevádzková teplota - 5 - 35°C • Hlučnosť - max. 42 dB • Protiprachový filter

Návod/Manual

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4110

Predstavujeme vám nový odvlhčovač vzduchu, ktorý je ideálny pre vašu domácnosť alebo pracovné prostredie. S týmto zariadením sa zbavíte nadmernej vlhkosti a vytvoríte si príjemnú a pohodlnú klímu. Odvlhčovač vzduchu má výkonnosť až 10 litrov denne pri teplote 30 ° C a vlhkosti 80 %, a až 11,5 litra denne pri teplote 32 ° C a vlhkosti 90 %. S naším odvlhčovačom nebude vlhkosť problém. Chceme, aby bol odvlhčovač energeticky úsporný. Jeho spotreba energie je 200 W pri teplote 27 ° C a vlhkosti 60 %, až 245 W pri teplote 32 ° C a vlhkosti 90 %. Užívajte si pohodlné prostredie s nižšou spotrebou energie. Naše zariadenie je vhodné pre miestnosti o veľkosti 15 – 25 m2. S výkonným vzduchovým prietokom 100 m3/hod dokáže rýchlo a efektívne odvlhčiť vzduch. Odvlhčovač má kapacitu nádržky 2,1 litra, takže nemusíte často vyprázdňovať nádržku a môže pracovať nepretržite.

Cieľom odvlhčovača vzduchu je dosiahnuť ideálnu vlhkosť v miestnosti, za ktorú je považovaná hodnota v rozmedzí 40 - 60% relatívna vlhkosť vzduchu. V prípade prekročenia týchto hraníc, dochádza k vzniku nežiaducich elementov (pleseň, roztoče a ďalšie alergény). Keď sa hodnota relatívnej vlhkosti vzduchu dostane pod 40%, nastanú problémy s dehydratáciou, suchou pokožkou, bolesťou hlavy, apatickosť, popraskané pery a ďalšie problémy podobného rázu.

Domáce odvlhčovače vzduchu bojujú proti vzniku plesní a sú obzvlášť vhodné pre ľudí s respiračnými problémami (astmatikov, alergikov), ľudí staršieho veku a deti.

Noaton DF 4110 dokáže účinne vysúšať vlhkosť muriva v domácnosti, práčovniach, šatniach, pivničných priestoroch, kanceláriách, športových a wellness centrách atď.

Základné vlastnosti odvlhčovača

 • Noaton 4110 znižuje relatívnu vlhkosť vzduchu až na hodnoty 20% - 25% a je možné tiež nastaviť udržiavanie okolitej relatívnej vlhkosti v rozmedzí 30% - 80%.
 • Najvhodnejšie podmienky pre chod prístroja sú v rozmedzí 5 °C až 35 °C. Mali by sme si uvedomiť, že účinnosť a odvlhčovací výkon zariadenia klesá pri nižších teplotách a hodnotách relatívnej vlhkosti vzduchu. Ak okolitá teplota spadne pod hodnotu 5°C, relatívnu vlhkosť vzduchu už nie je nutné ďalej znižovať.
 • Odvlhčovať môže dosahovať odvlhčovací výkon 11,5/denne, pri teplote 32°C a 90% relatívnej vlhkosti.
 • Na podsvietenom displeji je možné sledovať aktuálny stav vlhkosti.
 • Najlepší odvlhčovací výkon dosiahnete v miestnostiach do veľkosti 25 m2. Prístroj sa najčastejšie používa vo veľkých miestnostiach, práčovniach, kúpeľniach, komorách, predsieňach, šatniach, garážach, špajzach a pivničných či podkrovných priestoroch.
 • Pomocou vysokého vzduchového prietoku (až 100 m3/h) bude boj proti vlhkému murivu hračka.
 • Odvlhčovač bude fungovať po dobu, ktorú nastavíte pomocou časovača (0-24h) a potom sa zariadenie automaticky vypne.
 • Sušič je vybavený vodnou nádržkou s objemom 2,1 litrov. Ak chcete odvlhčovať bez vašej prítomnosti, je možné na odvod kondenzátu použiť odtokovú hadicu, ktorá je súčasťou balenia.
  Odvlhčovač je vybavený úchytkami a kolieskami, ktoré zaisťujú jednoduchú manipuláciu.

Ako efektívne používať odvlhčovač?

Odvlhčovač by mal byť umiestnený na vodorovnom a pevnom povrchu a tak, aby sa v priestore 50cm nič nenachádzalo, pretože by nemohol správne pracovať.
Miestnosť by mala byť izolovaná, aby nedochádzalo k narušeniu vzduchovej cirkulácie v miestnosti a sušič mohol správne fungovať.
Nemal by byť v blízkom dosahu kvapalín a ani umiestňovaný na mokrom povrchu, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu prístroja.


Ako kompresorový odvlhčovač vzduchu funguje?

Noaton DF 4110 funguje na princípe kondenzácie vodnej pary, pričom samotný proces odvlhčovania prebieha v nasledujúcich krokoch:

 1. Najprv je vzduch nasávaný na vstupe zariadenia. Vzduch prechádza cez mriežku, ktorá zabraňuje prieniku nežiaducich látok. Ďalej prechádza cez výparník a následne cez kondenzátor.
 2. Vzduch prechádzajúci výparníkom je ochladzovaný na teplotu rosného bodu, vodná para v ňom obsiahnutá kondenzuje na lamelách výparníka a kondenzát je odvádzaný do nádržky.
 3. Vysušený a ochladený vzduch ďalej prechádza kondenzátorom, ohrieva sa a je vháňaný späť do miestnosti.

Pozn.: Za behu zariadenia dochádza k cirkulácii vzduchu, čím je dosiahnuté postupné odvlhčenie miestnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Odvlhčovače vzduchu
Časovač: áno
Diaľkové ovládanie: nie
Farba: biela
Funkcia navyše na čistenie vzduchu: odvlhčovanie
Funkcia navyše na odvlhčovanie: čistenie vzduchu
Funkcie navyše: odtok hadicou, ventilátor
Ionizátor: nie
Kapacita vodnej nádržky: 2,1 l
Maximálna hlučnosť: 42 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: do 25 m2
Odvlhčovací výkon: 11,5 l
Regulácia vlhkosti vzduchu: áno
Technológia odvlhčovania: Kompresor
Vzduchový výkon: 100 m3/h
? Odvlhčovací výkon (30 ° C, 80% RV): 11,5 l
? Odvlhčovací výkon (27 ° C, 60% RV): 10 l
Vzduchový prietok: 100 m3/h
Veľkosť miestnosti odporúčaná výrobcom: do 25 m2
Odporúčaný priestor: 62,5 m3
Objem kondenzačnej nádrže: 2,1 l
Povolená prevádzková teplota: 5° - 35°C
Povolená prevádzková RV: výrobca neuvádza
Príkon: 230 W
Hlučnosť: 42 dB
Hmotnosť: 8,5 kg
Rozmery (VxŠxH): 406 x 270 x 205 mm
Dĺžka prívodného kábla: 1,9 m
Časovač: áno
auto. vypnutie pri plnej nádržke: áno
Elektronické automatické rozmrazovanie: áno
Počet rýchlostí ventilátora: 1
Svetelný ukazovateľ vlhkosti vzduchu: áno
Farba: biela
Diaľkové ovládanie: nie
Napätie: 220-240 V/50 Hz
Typ odvlhčovača: Kompresorový
Technológia odvlhčovania: Kondenzácia vodnej pary
5
2x
4
4x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
3
Avatar autora | 13.10.2023
+ Tiché, ľahko sa s ním manipuluje, rozmerovo veľmi šikovné
- Píšu 10 l za 24 h, mne to vytahalo Max. 4 a to v dosť vlhkom prostredí....tak neviem a steny to nevysusilo, v izbe na udržanie vhodnej vlhkosti to musí ísť non-stop

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton