Noaton DF 4170, profesionálny odvlhčovač vzduchu

Kód: 5600000970
€629 €524,17 bez DPH
31.10.2024 (dostupnost)
Možnosti doručenia

Profesionálny odvlhčovač a sušič. Oceľová konštrukcia • Automatická regulácia vlhkosti (hygrostat) • Odvlhčovací výkon max. 70 l / 24 h • Vzdušný prietok 450 m3/hod • Veľkosť miestnosti do 250 m2 • Nádrž na 5,5 l • Príkon 759 W (pri 27 °C a RV60%) • Kolesá na transport • Magnetický zámok dvierok • Časovač (automatické vypnutie a zapnutie) • Váha 40 kg • Výška 70 cm (bez držadla) • Odtok hadicou • Držadlo z ocele • Indikátor naplnenia nádržeAut. vypnutie po naplnení nádrže • Vzduchový filter

Návod ve slovenčine

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Profesionálny sušič vzduchu Noaton DF 4170

Priemyselný sušič vzduchu dokáže pracovať v tých najnáročnejších podmienkach. Možno ho tak využívať na stavbách, priemyselných halách, po povodniach a ďalších extrémnych prípadoch. Postará sa o optimálnu hladinu vlhkosti vzduchu a to všetko úplne automaticky, vďaka hygrostatu a senzoru vlhkosti.

S váhou 40 kg a rozmermi 412 x 481 x 912 mm (vrátane držadla) sa môže zdať odvlhčovač ťažkopádny a zložito manipulovateľný. Avšak vďaka jeho pevnej konštrukcii, držadlu z ocele a kvalitných kolies je manipulácia naopak veľmi pohodlná a jednoduchá. Možno ho využívať aj v ťažko dostupných miestach.

Sušič vlhkosti pre profesionálov

Prístroj, pracujúci na kompresorovej technológii zaručuje vysokú účinnosť až 70 l za 24 hodín (pri 30℃, 80% RV) a jeho spotreba energie je 759 W (pri 27 °C a RV60%). V praxi sa tento priemyselný odvlhčovač vzduchu najčastejšie využíva na vysúšanie vlhkého muriva všade tam, kde vás trápi vysoká vlhkosť a ďalšie problémy, ktoré sú vlhkosťou spôsobené - na stavbách, v suterénoch, v priemyselných halách, v skladoch, atď.

Vďaka odvlhčovaču zabránite tvorbe plesní na vlhkých stenách. V prípade stavebných činností navyše ušetríte čas aj námahu - steny rýchlejšie vyschnú a môžete tak oveľa skôr začať ďalšie práce, ako je omietanie alebo maľovanie. Šetríte čas a peniaze.

Vlastnosti odvlhčovača DF 4170

DF 4170 je vybavený veľkou nádržou 5,5 l, ktorá vám zaistí dlhodobú prevádzku po dobu niekoľkých hodín av prípade jej naplnenia budete okamžite upozornený indikátorom naplnenia nádrže; to však nie je zďaleka všetko - zariadenie ponúka funkciu nepretržitej prevádzky vďaka vypúšťacej hadici, ktorá je dodávaná s prístrojom a vy tak môžete odvlhčovať požadovaný priestor 24/7. Medzi ďalšie funkcie patrí hygrostat, ktorý automatický reguluje a udržuje optimálnu hodnotu vlhkosti v požadovanom priestore, ďalej nastaviteľný časovač, ktorý umožňuje nastaviť automatické vypnutie alebo zapnutie (v rozmedzí 1 - 24 hodín) a vy si tak môžete nastaviť dobu prevádzky podľa vašich potrieb.

Ako už bolo spomenuté, zariadenie je vhodné skôr do priemyselných priestorov, ktoré sa stretávajú s vysokou vlhkosťou a kde hrozia problémy s vlhkými múrmi, opadávaním omietky alebo tvorbou plesne. Tieto priestory by mali byť minimálne o veľkosti 13 m2 a viac; do menších miestností zariadenie nie je vhodné. Ďalej odvlhčovač ponúka manuálne nastavenie požadovanej vlhkosti, ktorú chcete v miestnosti udržovať a to v rozmedzí 20 % až 90 % relatívnej vlhkosti. S nízkou hlučnosťou zariadenia (iba 55 dB) sa stáva DF 4170 tichým spoločníkom do každého priestoru a vy tak nebudete rušení pri žiadnej činnosti.

Ako správne odvhlčovať vzduch

  1. Na dosiahnutie najlepšieho účinku by mal byť sušič v prevádzke v uzavretej miestnosti, aby vzduch zvonku neprinášal dovnútra novú vzdušnú vlhkosť. V prípade
  2. Noaton DF 4170 by minimálna veľkosť miestnosti mala byť 13 m².
  3. Odvlhčovač by mal byť umiestnený na rovnom tvrdom povrchu čo najďalej od nábytku, ktorý by mu mohol cloniť, najmenej však 50 cm zo všetkých strán.
  4. Neumiestňujte odvlhčovač na mokré povrchy a zabráňte priamemu kontaktu s vodou.
  5. Povolená prevádzková vlhkosť je u tohto modelu medzi 20% - 95% relatívnej vlhkosti okolitého prostredia.
  6. Prístroj funguje pri okolitých teplotách 5 °C - 35 °C. Z fyzikálneho hľadiska nie je možné odvlhčovať pri teplotách nižších ako 5°C. Ďalej je dôležité si uvedomiť, že odvlhčovací výkon sa mení v závislosti od teploty a relatívnej vlhkosti vzduchu v miestnosti, kde je prístroj inštalovaný.
  7. Pokles výkonu je zapríčinený fyzikálnymi zákonmi a očakávajte ho u všetkých kompresorových odvlhčovačov na trhu.

Propán (R290) ako ekologické chladivo

Každý rok sa prostredníctvom syntetických chladív uvoľní do ovzdušia niekoľko miliónov ton ekologicky škodlivých emisií CO2 (známe ako skleníkové plyny). Preto sa výrobcovia snažia využívať alternatívne chladivá, aby tento len čo najviac eliminovali. Použitím propánu (R290) ako chladiva sa tento odvlhčovač radí práve k tým šetrným prístrojom.

Propán (R290) je totiž prírodné chladivo, ktoré patrí medzi uhľovodíky. Na rozdiel od syntetických chladív nepoškodzuje ozónovú vrstvu (ODP=0, GWP=3). Navyše vďaka svojim vynikajúcim termodynamickým vlastnostiam je propán (R290) obzvlášť energeticky účinným chladivom, a tým tiež znižuje náklady na energiu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Odvlhčovače vzduchu
Časovač: nie
Diaľkové ovládanie: nie
Farba: čierna, šedá, fialova
Funkcia navyše na odvlhčovanie: nemá
Funkcie navyše: odtok hadicou
Ionizátor: nie
Kapacita vodnej nádržky: 5,5 l
Maximálna hlučnosť: 55 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: 250 m²
Odvlhčovací výkon: 70 l/24 hod
Regulácia vlhkosti vzduchu: áno
Technológia odvlhčovania: Kompresor
Vzduchový výkon: 450 m³/hod
? Príkon: 759 W
? Rozmery (ŠxHxV) celý: 412 x 481 x 912 mm
? Rozmery (ŠxHxV): 412 x 481 x 700 mm
Dĺžka prívodného kábla: 2,5 m
Farba: fialova, čierna
Napätie: 220-240 V/50 Hz
Technológia odvlhčovania: Kondenzácia vodnej pary
? Povolená prevádzková RV: 20% - 95%
Povolená prevádzková teplota: 5 - 35 °C
Odporúčaná veľkosť hadice (priemer): 12 mm
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV): 70 l/24 hod
Odvlhčovací výkon (27°C, 60% RV): 40 l/24 hod
auto. vypnutie pri plnej nádržke: áno
Elektronické automatické rozmrazovanie: áno
Chladivo: R290
Množstvo chladiva: 280 g
Počítadlo prevádzkových hodín: ne
Materiál konštrukcie: robustná oceľ
Dĺžka hadice: 2 m
Priemer hadice: 1 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton