Súprava filtrov pre čističku vzduchu s ionizátorom Clean Air Optima CA-506 (HEPA, predfilter s aktívnym uhlíkom)

Kód: 3511000020
€22 €18,33 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Súprava filtrov pre čističku vzduchu Clean Air Optima CA-506: True HEPA PPT filter (účinnosť až 99,97%, životnosť 6-8 mesiacov), predfilter s aktívnym uhlíkom (životnosť 12 mesiacov).

Detailné informácie

Podrobný popis

Sada filtrov pre čističku vzduchu s ionizátorom Clean Air Optima CA-506 (HEPA, predfilter s aktivným uhlíkom).


Hlavné charekteristiky: Filter určený pre čističku vzduchu CA-506

Predfilter s aktívnym uhlíkom: pórovitý materiál.
Životnosť: 12 mesiacov (zaleží na prevádzke a znečistení vzduchu).
Údržba: 1x mesačne vysávačom alebo kefou.
True HEPA PPT filter s antimikrobiálnou látkou.
Životnosť: 6-8 mesiacov (zaleží na prevádzke a znečistení vzduchu).
Údržba: 1x mesačne vysávačom alebo kefou.
Rozmery HEPA filtra (DxŠxH): 400 x 120 x 30 mm.
Efektívna plocha HEPA filtra: 0,75 m2.
Hmotnosť HEPA filtra: 150 g.
Pet Pure Treatment (PPT) je filtrový obal, do ktorého bola pridaná antimikrobiálna látka, aby bolo zabránené šíreniu plesní a baktérií spôsobujúcich zápach na povrchu filtra.

Ako funguje predfilter

Hrubý filter (predfilter) je obvykle sieťka s veľmi malými otvormi. Predfilter vyfiltruje väčšie prachové častice, a týmto predĺži životnosť iných filtrov (obvykle HEPA filtra). Predfilter je spravidla vyrobený z materiálu, ktorý je ľahko umývateľný. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne umyť vodou. Životnosť predfiltrov nie je obmedzená (teoreticky). Čistič vzduchu Clean Air Optima CA-506 používa predfilter, ktorý je vyrobený z pórovitého materiálu obsahujúceho aktívny uhlík.

Ako funguje HEPA filter

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filter sa vyrába zo špeciálneho pórovitého materiálu na základe sklenených vlákien. Tento materiál robí plošnú záclonu pre prúd vzduchu, a dokonca aj mikroskopické častice alebo baktérie nemôžu preletieť cez, a zostávajú v póroch filtra. HEPA filter je schopný zachytiť častice väčšie ako 0,3 mikrometra (1 mikrometer = 0,000001 metra). Pre porovnanie, ľudský nosový filter vyfiltruje častice väčšie ako 10 mikrometrov z vdýchnutého vzduchu. V súčasnej dobe neexistuje lepšia technológia na čistenie vzduchu. Preto sa HEPA filtre používajú nielen v domácich čističkách vzduchu, ale aj v laboratóriách a zdravotných ústavoch po celom svete. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne vyčistiť vysávačom. Životnosť HEPA filtrov je obvykle 6-12 mesiacov.

Ako funguje uhlíkový filter

Vnútri uhlíkového filtra sa nachádzajú granule alebo vlákna aktívneho uhlíka. Základom fungovania je schopnosť aktívneho uhlíka absorbovať väčšie molekuly. Práve také molekuly tvoria zápachy, toxíny a iné plynné znečisťujúce látky. Filter funguje do momentu, kým sa uhlík "zaplní" toxickými látkami. Potom je ho samozrejme nutné vymeniť. Uhlíkový filter nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť uhlíkového filtra je obvykle 6-12 mesiacov.

Ako funguje TIO2 filter

Fotokatalytický TiO2 filter je mriežka, povrch ktorej tvorí materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princíp fungovania sa zakladá na vlastnostiach tohto materiálu. Keď naň dopadá UV žiarenie (UV lampa alebo slnečné svetlo) a organické látky (vírusy, baktérie, mikróby, plesne, alergény, karcinogény a pod.), spúšťa sa fotokatalytická reakcia, pri ktorej sa tieto organické látky rozkladajú na minerálne látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje len ako katalyzátor, teda sa neopotrebováva. Samozrejme, že časť látok preletí cez otvory v mriežke. Avšak, čistička vzduchu prepúšťa cez seba vzduch neustále, a preto postupne TiO2 filter dezinfikuje vzduch v miestnosti. Filter TiO2 nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť TiO2 filtra nie je obmedzená (teoreticky).

Ako funguje UV lampa.

Je vedecky dokázané, že UV žiarenie ničí mikroorganizmy, avšak vyžaduje to väčšiu intenzitu žiarenia a tiež nejaký čas pôsobenia na vírusy a baktérie. V čističke vzduchu mikroorganizmy preletí okolo UV lampy vcelku rýchlo, a preto efektivita čistenia nie je veľmi vysoká. UV lampa spúšťa fotokatalytickú reakciu pre TiO2 filter a čiastočne sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žiadnu údržbu.

Ako funguje ionizátor vzduchu.

Ionizátory vzduchu generujú záporné ióny (anióny), a tým je dosiahnuté hneď niekoľko efektov. Dýchame vzduch majúci efekt čerstvého vzduchu po búrke. Civilizácia produkuje mnoho kladných iónov (DVD, TV, autá atď.), ktoré majú škodlivý účinok na zdravie (bolesť hlavy, únava, ospalosť). Záporné ióny neutralizujú vo vzduchu kladné ióny (kationty). Nabité častice zhlukujú na seba aj tie najmenšie častice prachu, a tieto zhluky odfiltruje HEPA filter alebo spadnú na horizontálnu plochu, kde sa ľahko odstránia handrou alebo vysávačom. ODPORÚČANIE: nezapínajte ionizátor skôr ako po 1 hodine čistenia vzduchu, pretože iónové zhluky prachu sa nalepia (obzvlášť pokiaľ je vlhkosť vzduchu v miestnosti vysoká) na steny, nábytok a záclony – veľmi pekne to potom nevyzerá. Nevýhodou ionizátorov je, že môžu produkovať ozón, ktorý je vo väčšom množstve škodlivý pre zdravie (obzvlášť pre astmatikov). Podľa normy ČSN EN 60335-2-65 produkcia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm. Túto normu musí spĺňať akákoľvek čistička vzduchu s ionizátorom alebo samotný ionizátor na slovenskom trhu. Čistička vzduchu s ionizátorom Clean Air Optima CA-506 je 100% bezozónová. Ionizátor nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť ionizátora nie je obmedzená.

Čo znamená CADR.

CADR, alebo Clean Air Delivery Rate, popisuje množstvo vyčisteného vzduchu (merané v kubických stopách za minútu, alebo CFM), ktorý môže čistička vzduchu dodať do miestnosti. CADR sa meria pre tri druhy častíc: dym, prach, peľ. Vysoký CADR značí vysokú schopnosť dodať vyčistený a čistý vzduch do miestnosti.

Čo je to AHAM.

AHAM (Association of Home Appliance Manufacturers) je nezávislá organizácia, ktorá kontroluje výsledky domácich spotrebičov, ako sú čističky vzduchu. AHAM sa nachádza v Spojených štátoch a potvrdzuje klientovi, že bol Clean Air Delivery Rate (CADR) nezávisle overený a je v súlade s ANSI /AHAM -1 „Metódou na meranie výkonu prenosných čističiek vzduchu“.

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhajú zlepšiť ovzdušie v miestnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia: čističky vzduchu do bytu, do reštaurácie a pre alergikov. Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciách. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie.

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo pre čističky vzduchu
True HEPA PPT filtr: s antimikrobiálnou látkou
? Životnosť HEPA filtra: 6 - 8 mesiacov
Údržba HEPA filtra: 1x mesačne vysávačom alebo kefou
Rozmery HEPA filtra (DxŠxH): 49,0 x 12,0 x 3,5 cm
Efektívna plocha HEPA filtra: 0,75 m2
Hmotnosť HEPA filtra: 0,15 kg
Predfilter s aktívnym uhlíkom: pórovitý materiál
? Životnosť predfiltra s aktívnym uhlíkom: 12 mesiacov
Údržba předfiltru s aktivním uhlíkem: 1x mesačne vysávačom alebo kefou
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, ktorú založili v roku 2002 dvojičky Jeroen a Frank Kortenschijlovci. Táto firma vyrába vysoko kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pre domácnosť do malých aj veľkých miestností. Cieľom spoločnosti Clean Air Optima je, aby jej prístroje zlepšovali vnútorné prostredie budov tak, aby sa v ňom nachádzal čo možno najčistejší, najzdravší a najpríjemnejší vzduch. Táto spoločnosť razí heslo: „Čím kvalitnejší vzduch, tým kvalitnejší život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svojich produktov a svoje výrobky ponúka za prijateľné ceny. Nielen v celej Európe, ale aj v ostatných častiach sveta, sa nachádzajú tisícky spokojných klientov využívajúcich jej výrobky.

Výhradným distribútorom značky Clean Air Optima na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu pre domácnosť
  2. Zvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  3. Odvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  4. Stojanové ventilátory

Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciach. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia ako:

  • čističky vzduchu do bytu,
  • čističky vzduchu do reštaurácie,
  • pre kancelárie a inštitúcie,
  • pre alergikov a astmatikov, 
  • do ordinácií a pracovísk
  • a všeobecne do miest s vyššou koncentráciou ľudí.

Podľa štúdií, ktoré vykonávali najprestížnejšie európske inštitúcie, bolo zistené, že ľudia trávia až 90% svojho času vo vnútri budov. A taktiež, že vzduch vo vnútri budov je častokrát znečistený viac než vzduch vonkajší. Kvôli tomu sa v prístrojoch značky Clean Air Optima nachádzajú kvalitné filtre, ktoré veľmi efektívne ničia prachové častice, spory plesní, baktérie, pachy, alergény a ďalšie škodlivé látky. Spoločnosť Clean Air Optima spĺňa európske aj slovenské štandardy pre elektronické prístroje.