Náhradný HEPA + uhlíkový filter pre odvlhčovač a čističku vzduchu Clean Air Optima CA-704/CA-707

Kód: 3501000350
€31 €25,83 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Filter pre odvlhčovač a čističku vzduchu Clean Air Optima CA-707 a CA-704: HEPA + uhlíkový, životnosť 3 - 6 mesiacov.

Detailné informácie

Podrobný popis

HEPA A UHLÍKOVÝ FILTER PRE CA-707 A CA-704

1. Aktívny uhlíkový filter
Aktívne uhlie neutralizuje zápachy, chemikálie, plyny a pachy a zabraňuje rastu baktérií, vírusov a plesní.

2. Filter TRUE HEPA s vrstvou nanostriebra / trieda filtra HEPA H13
TRUE HEPA zachytáva 99,97 % všetkých plávajúcich častíc a alergénov, ako sú napríklad zvieracia srsť, roztoče, peľ, baktérie a vírusy s veľkosťou > 0,3 mikrónu. Nanosilver je povlak filtra, do ktorého sa pridáva antimikrobiálne činidlo na elimináciu baktérií a vírusov a zastavenie rastu plesní, húb a mikróbov spôsobujúcich zápach na povrchu filtra.

Výmena filtrov
V závislosti od spôsobu používania by sa mali filtre vymieňať každých 3 až 6 mesiacov.

Rozmery:
Filter s aktívnym uhlím: 22x21 (cm)
Pravý HEPA filter: 22x21 (cm)

Ako funguje HEPA filter.


HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filter sa vyrába zo špeciálneho pórovitého materiálu na základe sklenených vlákien. Tento materiál robí plošnú záclonu pre prúd vzduchu, a dokonca aj mikroskopické častice alebo baktérie nemôžu preletieť cez, a zostávajú v póroch filtra. HEPA filter je schopný zachytiť častice väčšie ako 0,3 mikrometra (1 mikrometer = 0,000001 metra). Pre porovnanie, ľudský nosový filter vyfiltruje častice väčšie ako 10 mikrometrov z vdýchnutého vzduchu. V súčasnej dobe neexistuje lepšia technológia na čistenie vzduchu. Preto sa HEPA filtre používajú nielen v domácich čističkách vzduchu, ale aj v laboratóriách a zdravotných ústavoch po celom svete. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne vyčistiť vysávačom. Životnosť HEPA filtrov je obvykle 6-12 mesiacov.

Ako funguje uhlíkový filter.


Vnútri uhlíkového filtra sa nachádzajú granule alebo vlákna aktívneho uhlíka. Základom fungovania je schopnosť aktívneho uhlíka absorbovať väčšie molekuly. Práve také molekuly tvoria zápachy, toxíny a iné plynné znečisťujúce látky. Filter funguje do momentu, kým sa uhlík "zaplní" toxickými látkami. Potom je ho samozrejme nutné vymeniť. Uhlíkový filter nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť uhlíkového filtra je obvykle 3 -12 mesiacov.

Odvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhajú zlepšiť ovzdušie v miestnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia: čističky vzduchu do bytu, do reštaurácie a pre alergikov. Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciách. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo pre čističky vzduchu
Typ: filter
Typ filtra: HEPA + predfilter s aktívným uhlíkom
Životnosť filtra: 3 - 6 mesiacov
Údržba filtra: 1x týždenne vysávačom
Rozmery filtra: 22x21 cm
Zloženie filtra: aktívny uhlík, HEPA
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, ktorú založili v roku 2002 dvojičky Jeroen a Frank Kortenschijlovci. Táto firma vyrába vysoko kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pre domácnosť do malých aj veľkých miestností. Cieľom spoločnosti Clean Air Optima je, aby jej prístroje zlepšovali vnútorné prostredie budov tak, aby sa v ňom nachádzal čo možno najčistejší, najzdravší a najpríjemnejší vzduch. Táto spoločnosť razí heslo: „Čím kvalitnejší vzduch, tým kvalitnejší život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svojich produktov a svoje výrobky ponúka za prijateľné ceny. Nielen v celej Európe, ale aj v ostatných častiach sveta, sa nachádzajú tisícky spokojných klientov využívajúcich jej výrobky.

Výhradným distribútorom značky Clean Air Optima na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu pre domácnosť
  2. Zvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  3. Odvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  4. Stojanové ventilátory

Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciach. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia ako:

  • čističky vzduchu do bytu,
  • čističky vzduchu do reštaurácie,
  • pre kancelárie a inštitúcie,
  • pre alergikov a astmatikov, 
  • do ordinácií a pracovísk
  • a všeobecne do miest s vyššou koncentráciou ľudí.

Podľa štúdií, ktoré vykonávali najprestížnejšie európske inštitúcie, bolo zistené, že ľudia trávia až 90% svojho času vo vnútri budov. A taktiež, že vzduch vo vnútri budov je častokrát znečistený viac než vzduch vonkajší. Kvôli tomu sa v prístrojoch značky Clean Air Optima nachádzajú kvalitné filtre, ktoré veľmi efektívne ničia prachové častice, spory plesní, baktérie, pachy, alergény a ďalšie škodlivé látky. Spoločnosť Clean Air Optima spĺňa európske aj slovenské štandardy pre elektronické prístroje.