Noaton 11045B Polaris, čierna, stropný ventilátor so svetlom

Kód: 5600000990
Akcia
Značka: Noaton
ZADARMOZADARMO €64,95 –10 %
Noaton 11045B Polaris, čierna, stropný ventilátor so svetlom
€64,95 –10 % €57,99 €48,33 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

priemer Ø 45 cm (vrtule: Ø 29 cm) • svetlo: LED 2x21W  teplota svetla: meniteľná 3000 - 6000K • pre miestnosti do 14 m2 • zimný (spätný) chod: nie • ovládanie v komplete: diaľkové • montáž na šikmý strop: áno (max 90 °, možno montovať aj na stenu) • spotreba 28W - 31W - 35W • otáčky za minútu: 700 - 900 - 1100

Návod/Manual - CZ. DE, EN, ES, RO, SK, FR, IT, PL. SV, NL, TR

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Stropný ventilátor so svetlom Polaris

Univerzálny ventilátor so svetlom značky Noaton je praktický pomocník nielen v horúcich letných dňoch. Pýši sa 5 lopatkami (materiál ABS), ktoré je možné poháňať hneď v 3 rýchlostných stupňoch, regulovateľným svetlom (so svetelným tokom 100 lm/W) a funkciou časovača. To všetko je v prístroji, ktorý je nielen úsporný (maximálny príkon motora je 35 W), ale aj ľahký, a tak ho je možné umiestniť takmer kamkoľvek (dokonca aj na stenu, teda pod uhol 90°).

Farba ventilátora je cierna/biela a hodí sa tak prakticky všade, či už do pracovného, alebo obytného interiéru. Samotné lopatky sú navyše chránené robustným telom ventilátora, čo zabraňuje prípadnému riziku poranenia. Prístroj je dodávaný vrátane diaľkového ovládania.

Osvetlenie a stropný ventilátor 2 v 1

Neoddeliteľnou súčasťou stropného ventilátora je jeho osvetlenie. Nejde však o obyčajné svetlo ako pri konkurenčných výrobkoch, pretože ho je možné pohodlne regulovať pomocou diaľkového ovládania. Svetlo tak môžete meniť podľa času dňa alebo jednoducho podľa nálady. Ďalšou zaujímavou funkciou je tzv. stmievanie, ktoré umožňuje nastavenie ideálneho odtieňa podľa potreby.

Pomocou týchto funkcií sa zo stropného ventilátora hravo stane multifunkčný luster, ktorý plnohodnotne osvetlí a zároveň ochladí miestnosť. To všetko je súčasťou stropného ventilátora so svetlom.

Princíp fungovania stropného ventilátora

Stropné ventilátory sú prístroje, ktoré pomocou ťahu vzduchu ovplyvňujú naše vnímanie tepla a chladu. Inými slovami v lete nie je nutné natoľko ochladzovať vzduch, aj keď máme doma teploty okolo 27 °C. Vďaka stropnému ventilátoru totiž máme rovnaký pocit, ako pri teplote 22 °C. Samotný prístroj je navyše veľmi úsporný (spotrebováva menej energie než 100-wattová žiarovka) a je tak možné ušetriť veľa elektrickej energie. Práve vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku mnoho ľudí uprednostňuje stropný ventilátor pred klimatizáciou.

Kam umiestniť stropný ventilátor so svetlom

Pri umiestňovaní stropného ventilátora so svetlom musíme myslieť hneď na 2 veci – prúd vzduchu a svetlo. Keďže ventilátor fúka kužeľ vzduchu priamo pod seba a ďalej ho ženie po podlahe, je dobré ho umiestniť skôr do stredu miestnosti, poprípade na miesto, kde bude môcť vzduch čo najefektívnejšie redistribuovať. Vždy pri tom myslite aj na to, že ide prakticky aj o osvetlenie, takže zvoľte tiež najvhodnejšie miesto na ventilátor s prihliadnutím na túto funkciu.

Ďalej sa uistite, že v blízkosti ventilátora nie sú prekážky, ktoré by mohli brániť správnemu prietoku vzduchu alebo by mohli do prístroja naraziť (napríklad horné dvierka skríň a podobne).

Jednoduchá montáž a ešte jednoduchšia údržba

Inštaláciu tohto ventilátora so svetlom zvládne naozaj každý. Prístroj je dodávaný vrátane zápustných kolíkov a skrutiek. Inými slovami už potrebujete iba skrutkovač a jedny šikovné ruky.

Vetrák teda pomocou skrutiek a zápustných kolíkov pripevníte na strop (poprípade na stenu) a napojíte priamo do domáceho okruhu elektrickej energie. Vďaka tomu získa prístroj potrebnú energiu na svoj chod. Viac informácií o montáži samozrejme nájdete v návode.

A následná údržba? Tá je viac než jednoduchá. Odporúča sa aspoň 2x ročne skontrolovať, prípadne dotiahnuť skrutky (kvôli pravidelným vibráciám sa môžu povoľovať) a z času na čas ho vyčistiť. Čo sa týka čistenia, tak ventilátor stačí odpojiť od prívodu elektriny a očistiť jeho povrch jemnou vlhkou handričkou.

Inštalácia stropného ventilátora Polaris

Diaľkové ovládanie

Stropný ventilátor Polaris od značky Noaton je vybavený diaľkovým ovládaním. To nevyžaduje žiadne špeciálne párovanie a môžete ho tak používať hneď po namontovaní ventilátora.

Ovládanie funguje na princípe infračerveného žiarenia (IR žiarenia), vďaka čomu je možné jedným ovládačom ovládať viac ventilátorov rovnakého modelu naraz, ak sú v jeho dosahu, a to ideálne do vzdialenosti 4 metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Stropné ventilátory so svetlom
Farba: biela, čierna
Farba - odtiene: tmavé, svetlé
Funkcie navyše: stmievanie, LED technológia
Materiál lopatiek: plast (polykarbonát, ABS ...)
Montáž na šikmý strop: áno, na stenu
Orientačná veľkosť miestnosti: do 14 m²
Ovládanie (súčasťou balenia): diaľkové ovládanie
Ovládanie alternatívne (možno dokúpiť): nemá
Priemer vrtule: 29 cm
Svetlo: áno
Typ motora: AC, striedavý
Typ svetla: zabudované LED svetlo
? Výška stropu: 2,2 m - 2,8 m
Montáž bez tyče: áno
? Svetelný zdroj: áno
Počet rýchlostí: 3
Otáčky za minútu: 700 - 900 - 1100
Príkon motora: 28W - 31W - 35W
Prietok vzduchu: 25 - 35 - 40 m3/min
Počet lopatiek: 5
Priemer vrtule: 29 cm
? Hmotnosť: 1,85 kg
Svietivosť: 4914 lm
Priemer ventilátoru: 45 cm

Inštalácia stropného ventilátora Polaris

5
6x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MP Avatar autora | 12.7.2024
Ľahká montáž, kvalitné prevedenie, prehľadný ovládač. Funguje to…

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton