Noaton 12045W Dorado, biela, stropný ventilátor so svetlom

Kód: 5600001060
Akcia DC motor
Značka: Noaton
€83 –48 % €42,89 €35,74 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

priemer ventilátora Ø 44 cm (priemer vrtule 28 cm), výška 13 cm • svetlo: stmievateľný LED modul 48 W, max. 6000K • pre miestnosti do 14 m2 • zimný (spätný) chod: áno • ovládanie v komplete: diaľkové • montáž na šikmý strop: áno (max 90 °, možno montovať aj na stenu) • spotreba 4,3 - 6,0 - 8,0 - 9,5 - 11,5 - 18,5 W • otáčky za minútu: 610 - 710 - 710 - 860 - 910 - 1150

 Návod/Manual

 

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Stropný ventilátor so svetlom Dorado

Univerzálny ventilátor so svetlom značky Noaton je praktický pomocník nielen v horúcich letných dňoch. Pýši sa 3 lopatkami (materiál ABS, priemer vrtule 28 cm), ktoré je možné poháňať hneď v 6 rýchlostných stupňoch, regulovateľným svetlom a funkciou časovača. To všetko je v prístroji, ktorý je nielen úsporný (maximálny príkon motora je 18,5 W), ale aj ľahký, a tak ho je možné umiestniť takmer kamkoľvek (dokonca aj na stenu, teda pod uhol 90°).

Farba ventilátora je biela a hodí sa tak prakticky všade, či už do pracovného, alebo obytného interiéru. Samotné lopatky sú navyše chránené robustným telom ventilátora (výška ventilátora 13 cm), čo zabraňuje prípadnému riziku poranenia. Prístroj je dodávaný vrátane diaľkového ovládania.

Osvetlenie a stropný ventilátor 2 v 1

Neoddeliteľnou súčasťou stropného ventilátora je jeho osvetlenie. Nejde však o obyčajné svetlo ako pri konkurenčných výrobkoch, pretože ho je možné pohodlne regulovať pomocou diaľkového ovládania. Svetlo tak môžete meniť podľa času dňa alebo jednoducho podľa nálady. Ďalšou zaujímavou funkciou je tzv. stmievanie, ktoré umožňuje nastavenie ideálneho odtieňa podľa potreby.

Pomocou týchto funkcií sa zo stropného ventilátora hravo stane multifunkčný luster, ktorý plnohodnotne osvetlí a zároveň ochladí miestnosť. To všetko je súčasťou stropného ventilátora so svetlom.

Princíp fungovania stropného ventilátora

Stropné ventilátory sú prístroje, ktoré pomocou ťahu vzduchu ovplyvňujú naše vnímanie tepla a chladu. Inými slovami v lete nie je nutné natoľko ochladzovať vzduch, aj keď máme doma teploty okolo 27 °C. Vďaka stropnému ventilátoru totiž máme rovnaký pocit, ako pri teplote 22 °C. Samotný prístroj je navyše veľmi úsporný (spotrebováva menej energie než 100-wattová žiarovka) a je tak možné ušetriť veľa elektrickej energie. Práve vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku mnoho ľudí uprednostňuje stropný ventilátor pred klimatizáciou.

Kam umiestniť stropný ventilátor so svetlom

Pri umiestňovaní stropného ventilátora so svetlom musíme myslieť hneď na 2 veci – prúd vzduchu a svetlo. Keďže ventilátor fúka kužeľ vzduchu priamo pod seba a ďalej ho ženie po podlahe, je dobré ho umiestniť skôr do stredu miestnosti, poprípade na miesto, kde bude môcť vzduch čo najefektívnejšie redistribuovať. Vždy pri tom myslite aj na to, že ide prakticky aj o osvetlenie, takže zvoľte tiež najvhodnejšie miesto na ventilátor s prihliadnutím na túto funkciu.

Ďalej sa uistite, že v blízkosti ventilátora nie sú prekážky, ktoré by mohli brániť správnemu prietoku vzduchu alebo by mohli do prístroja naraziť (napríklad horné dvierka skríň a podobne).

Jednoduchá montáž a ešte jednoduchšia údržba

Inštaláciu tohto ventilátora so svetlom zvládne naozaj každý. Prístroj je dodávaný vrátane zápustných kolíkov a skrutiek. Inými slovami už potrebujete iba skrutkovač a jedny šikovné ruky.

Vetrák teda pomocou skrutiek a zápustných kolíkov pripevníte na strop (poprípade na stenu) a napojíte priamo do domáceho okruhu elektrickej energie. Vďaka tomu získa prístroj potrebnú energiu na svoj chod. Viac informácií o montáži samozrejme nájdete v návode.

A následná údržba? Tá je viac než jednoduchá. Odporúča sa aspoň 2x ročne skontrolovať, prípadne dotiahnuť skrutky (kvôli pravidelným vibráciám sa môžu povoľovať) a z času na čas ho vyčistiť. Čo sa týka čistenia, tak ventilátor stačí odpojiť od prívodu elektriny a očistiť jeho povrch jemnou vlhkou handričkou.

Diaľkové ovládanie

Stropný ventilátor Dorado od značky Noaton je vybavený diaľkovým ovládaním. To nevyžaduje žiadne špeciálne párovanie a môžete ho tak používať hneď po namontovaní ventilátora.

Ovládanie funguje na princípe infračerveného žiarenia (IR žiarenia), vďaka čomu je možné jedným ovládačom ovládať viac ventilátorov rovnakého modelu naraz, ak sú v jeho dosahu, a to ideálne do vzdialenosti 4 metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Stropné ventilátory
Farba: biela, transparentná
Farba - odtiene: svetlé
Funkcie navyše: stmievanie, LED technológia
Materiál lopatiek: plast (polykarbonát, ABS ...)
Montáž na šikmý strop: áno, na stenu
Orientačná veľkosť miestnosti: do 14 m²
Ovládanie (súčasťou balenia): diaľkové ovládanie
Ovládanie alternatívne (možno dokúpiť): nemá
Priemer vrtule: 28 cm
Svetlo: áno
Typ motora: DC, jednosmerný
Typ svetla: zabudované LED svetlo
Zimný (spätný) chod: áno
? Výška stropu: 2,2 m - 2,8 m
Montáž bez tyče: áno
? Svetelný zdroj: áno
Počet rýchlostí: 6
Otáčky za minútu: 610 - 710 - 710 - 860 - 910 - 1150
Príkon motora: 4,3W - 6,0W - 8,0W - 9,5W - 11,5W - 18,5W
Prietok vzduchu: 5 - 7 - 9 - 11 - 12 - 15 m3/min
Počet lopatiek: 3
Hmotnosť: 2,2 kg
Svietivosť: 4320 lm
Priemer ventilátora: 44 cm
Priemer vrtule: 28 cm
Výška ventilátora: 13 cm
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
1
PS Avatar autora | 16.6.2024
Ventilátor prišiel s odpojeným jedným káblikom a odlepenou napájacou jednotkou. Káblik som pripojil a jednotku pritlačil... Avšak, po každom odpojení a znovu pripojení sa rozsvieti svetlo. To znamená, že po výpadku prúdu sa rozsvieti. Ak sa človek vráti z práce alebo dovolenky, ak bol výpadok, čo je dnes bežné, "privíta" ho zapnuté svetlo. Ak by bol výpadok v noci, tak možno aj svetelný budíček. To asi konštruktéri nedomysleli. Pri pripojení cez zásuvku, je možno tomu predísť tak, že okrem vypnutia cez diaľkový ovládač vypínať aj vypínač, ako mi poradil predajca, čím ale diaľkové stráca na význame, ak treba pokaždé ešte vypnúť aj vypínač manuálne... Keby to predajca uviedol, určite by som ho nekupoval. Svetlo pri odbere 50 W svieti slabo. Led žiarovky pri tejto spotrebe majú silnejšie svetlo. Ventilátor na najslabších otáčkach síce je tichý ale aj slabý. Na maxime je hlučnosť ako u bežných ventilátorov. Po zistení uvedených skutočností som ho vrátil.

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton