Clean Air Optima CA-604B Smart, zvlhčovač vzduchu

Kód: 3501000290
€147 €122,50 bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Zvlhčovač vzduchu do bytu aj kancelárie • Automaticky udržuje vlhkosť (Hygrostat) • Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu (studená hmla) • Ionizátor (lze vypnout) • UVC sterilizácia • Vodný filter • Aromaterapia • Miestnosť do 55 m² • Zvlhčovací výkon 120 ml/h - 400 ml/h • Hlučnosť: max 25 dB • Časovač pre odložené vypnutie • Diaľkové ovládanie v komplete • Režim WiFi • Čierny.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zvlhčovač vzduchu pre dokonalé ovzdušie v miestnosti. Čierny zvlhčovač CA-604B Smart holandskej značky Clean Air Optima využíva ultrazvukovú metódu na výrobu čistej a osviežujúcej studenej hmly.  Zvlhčovač CA-604B Smart je vhodný pre miestnosti do 55 m2 (odparovací výkon: 120 ml/h - 400 ml/h). Pomôcť hygrostatu je možné nastaviť a udržiavať požadovanú vlhkosť vzduchu v miestnosti (rozsah 30% - 75%). Ionizátor vzduchu produkuje záporné ióny, ktoré vytvárajú v miestnosti pocit čerstvého vzduchu po búrke. Nízka hlučnosť zvlhčovača (<25 dB) umožňuje používať prístroj aj v noci. Funkcia Časovač zvyšuje komfort pri použití zvlhčovača vzduchu CA-604B Smart. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie.

Na čo je zvlhčovač vzduchu dobrý?
Zvlhčovače vzduchu predchádza nežiaducemu vysúšaniu sliznice dýchacích ciest, ktorá sa vďaka tomu ľahšie podráždi a je náchylnejšia na prechladnutie a alergické reakcie. Tento problém je spôsobený nedostatočnou relatívnou vlhkosťou v miestnosti. Tá sa bežne pohybuje medzi 40-60%, ale počas vykurovacej sezóny často klesá až na hodnotu okolo 20%. Zvlhčovače vzduchu s automatickou reguláciou dokážu hladinu relatívnej vlhkosti merať a udržiavať ju na určitej hodnote vhodnej pre ľudský organizmus. Niektoré moderné zvlhčovače pomocou filtrov alebo lokálneho zahrievania likvidujú aj baktérie obsiahnuté v stojatej vode, ktorú premieňajú na paru a plne tak nahrádzajú staré odparovače pripevňované na kúrenie.

Aký typ zvlhčovača zvoliť?
Najrozšírenejšími typmi zvlhčovačov sú parné zvlhčovače vzduchu, ktoré postupne zahrievajú vodu, ktorá sa mení na paru a zvlhčuje miestnosť. K ďalším typom patria ultrazvukové zvlhčovače, ktoré majú síce vyššiu obstarávaciu cenu zato nižšie výdavky na spotrebu energie a nie sú toľko hlučné ako tie parné. Pomocou vysokofrekvenčných ultrazvukových vĺn sú jednotlivé kvapky vody rozrušované na drobné mikrokvapôčky, ktoré podobne ako hmla zvlhčujú okolité prostredie. Pri každej technológii však nie je rozhodujúce, akým spôsobom je voda premieňaná na paru, ale skôr výkon zvlhčovača, ktorá sa prejaví na jeho účinnosti a spotrebe elektriny.

Kam zvlhčovač umiestniť?
Zvlhčovač je vhodné používať vo všetkých obytných priestoroch, v najlepšom prípade by mal byť v nepretržitej prevádzke v uzavretej miestnosti, aby vytvorená vlhkosť oknom alebo dverami neunikala. Zvlhčovač je najvhodnejšie umiestniť na zem alebo do nepatrnej výšky. Pokiaľ si zvlhčovač domov zaobstaráte, dbajte na jeho čistotu. Vodu vo zvlhčovači je nutné pravidelne meniť (aspoň raz za tri dni), pretože sa v nej môžu tvoriť baktérie či choroboplodné zárodky, ktoré sa v nej prirodzene množia.

Ako funguje ionizátor vzduchu.
Ionizátory vzduchu generujú záporné ióny (anióny), a tým je dosiahnuté hneď niekoľko efektov. Dýchame vzduch majúci efekt čerstvého vzduchu po búrke. Civilizácia produkuje mnoho kladných iónov (DVD, TV, autá atď.), ktoré majú škodlivý účinok na zdravie (bolesť hlavy, únava, ospalosť). Záporné ióny neutralizujú vo vzduchu kladné ióny (kationty). Nabité častice zhlukujú na seba aj tie najmenšie častice prachu, a tieto zhluky spadnú na horizontálnu plochu, kde sa ľahko odstránia handrou alebo vysávačom. Nevýhodou ionizátorov je, že môžu produkovať ozón, ktorý je vo väčšom množstve škodlivý pre zdravie (obzvlášť pre astmatikov). Podľa normy ČSN EN 60335-2-65 produkcia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm. Túto normu musí spĺňať akýkoľvek ionizátor na slovenskom trhu. Ionizátor vzduchu zvlhčovača vzduchu Clean Air Optima CA-604B Smart spĺňa normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť ionizátora nie je obmedzená.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvlhčovače vzduchu
Aromaterapia: áno
Automatická regulácia vlhkosti vzduchu: áno
Časovač: áno
Farba: čierna
Filtre na čistenie vody v nádržke: áno
Funkcia navyše: ukazovateľ teploty, diaľkové ovládanie, displej, ukazovateľ vlhkosti, režim WiFi
Funkcia navyše na zvlhčovanie: nemá
Ionizátor: áno (možno vypnúť)
Kapacita vodnej nádržky: 3,8 l
Maximálna hlučnosť: 25 dB
Odporúčaná plocha miestnosti: 55 m2
Typ zvlhčovača: ultrazvukové
Zvlhčovací výkon: 400 ml/h
Veľkosť miestnosti: do 55 m2
Výkon odparovania: 120 ml/h - 400 ml/h
Plynulé nastavenie rýchlosti odparovania: áno
Hlučnosť: 25 dB
Príkon: 30 W
Napätie: 220-240 V, 50/60 Hz
Hmotnosť: 2,8 kg
Kapacita vodnej nádržky: 3,8 l
Rozmery (VxŠxH): 21 x 21,5 x 29 cm
Ultrazvuková metóda vytvárania studenej hmly: áno
Vodný filter: áno
Ionizátor: áno
Ionizácia: 3 000 000 iónov/cm3/s
Produkcia ozónu: <0,05 ppm
Automatické vypnutie pri prázdnej nádrži: áno
Farba: čierna
Režim WiFi: áno
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, ktorú založili v roku 2002 dvojičky Jeroen a Frank Kortenschijlovci. Táto firma vyrába vysoko kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pre domácnosť do malých aj veľkých miestností. Cieľom spoločnosti Clean Air Optima je, aby jej prístroje zlepšovali vnútorné prostredie budov tak, aby sa v ňom nachádzal čo možno najčistejší, najzdravší a najpríjemnejší vzduch. Táto spoločnosť razí heslo: „Čím kvalitnejší vzduch, tým kvalitnejší život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svojich produktov a svoje výrobky ponúka za prijateľné ceny. Nielen v celej Európe, ale aj v ostatných častiach sveta, sa nachádzajú tisícky spokojných klientov využívajúcich jej výrobky.

Výhradným distribútorom značky Clean Air Optima na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu pre domácnosť
  2. Zvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  3. Odvlhčovače vzduchu pre domácnosť
  4. Stojanové ventilátory

Spoločnosť Clean Air Optima vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciach. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenzie. Čističky vzduchu Clean Air Optima majú širokú škálu využitia ako:

  • čističky vzduchu do bytu,
  • čističky vzduchu do reštaurácie,
  • pre kancelárie a inštitúcie,
  • pre alergikov a astmatikov, 
  • do ordinácií a pracovísk
  • a všeobecne do miest s vyššou koncentráciou ľudí.

Podľa štúdií, ktoré vykonávali najprestížnejšie európske inštitúcie, bolo zistené, že ľudia trávia až 90% svojho času vo vnútri budov. A taktiež, že vzduch vo vnútri budov je častokrát znečistený viac než vzduch vonkajší. Kvôli tomu sa v prístrojoch značky Clean Air Optima nachádzajú kvalitné filtre, ktoré veľmi efektívne ničia prachové častice, spory plesní, baktérie, pachy, alergény a ďalšie škodlivé látky. Spoločnosť Clean Air Optima spĺňa európske aj slovenské štandardy pre elektronické prístroje.