Svetelný kit CasaFan 1095 hnedý pre stropné ventilátory Classic Royal

Kód: 2397120030T1
ZADARMOZADARMO
Svetelný kit CasaFan 1095 hnedý pre stropné ventilátory Classic Royal
€37 €30,83 bez DPH
Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia

Svetelný kit CasaFan 1095 je určený pre stropný ventilátor Classic Royal - 513213, 510313, 518013, 518022. Svetelným zdrojom sú tri žiarovky E27 s max. výkonom 60W, ktoré nie sú súčasťou balenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príslušenstvo (svietidlo) pre stropné ventilátory CasaFan Classic Royal

Farba telesa: hnedá

Materiál telesa: oceľ

Svetelný zdroj: žiarovky 3xE27 max. 60W (nie sú súčasťou balenia)

Akým spôsobom stropný ventilátor dom ohrieva?

Vo vykurovanej miestnosti sa bez pohybu vzduchu tvoria teplotné vrstvy. Chladnejší vzduch sa drží pri podlahe, zatiaľ čo ľahší teplejší vzduch stúpa nahor a ohrieva predovšetkým strop. Z tohto dôvodu sú pochopiteľne vyššie poschodia a horné plochy miestnosti teplejšie ako prízemné miestnosti a oblasti blízko podlahy. V zime by sa stropné ventilátory mali točiť pomaly v smere hodinových ručičiek. Tým dochádza k nasávaniu studeného vzduchu zospodu a súčasne je stúpajúci teplý vzduch vytláčaný pozdĺž stien k zemi. Vďaka tejto pozvoľnej cirkulácii sa premiešavajú vrstvy vzduchu a vyrovnáva sa tak teplota v celej miestnosti bez toho, aby pri tom vznikal nepríjemný prievan. To umožňuje nastaviť kúrenie namiesto 24 °C na iba 18 °C a ušetrí sa tým až 20 % nákladov na kúrenie.

Akým spôsobom stropný ventilátor dom ochladzuje?

Stropné ventilátory ovplyvňujú vďaka ťahu vzduchu vnímanie tepla a chladu, takže v lete nie je nutné tak ochladzovať vzduch a predsa pri teplotách 25 ° C alebo dokonca 27 ° C máme rovnaký pocit ako pri 22 ° C bez stropného ventilátora. Takto je možné ušetriť veľa energie a až 40% z účtu za elektrinu. Samotný stropný ventilátor pri plnej rýchlosti spotrebováva menej energie ako 100-wattová žiarovka. Mnoho ľudí preto uprednostňuje vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku stropný ventilátor pred klimatizáciou.

Dodatočné parametre

Kategória: Svietidlá pre stropné ventilátory
Typ: Svetelný kit

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť CasaFan pôsobí už viac ako 25 rokov na trhu so vzduchotechnikou. Či už sa jedná o konvektory, odvlhčovače vzduchu alebo stropné ventilátory, všetky výrobky CasaFan spĺňajú najprísnejšie požiadavky pri kontrolách kvality v laboratóriách. Ponuka stropných vetrákov CasaFan obsahuje viac ako 3000 kombinácií všetkých modelov, kedy k základnému produktu je možné dokúpiť množstvo príslušenstva ako sú predlžovacie tyče, ovládania na stenu, prípadne iné farebné vyhotovenie lopatiek.

Stropné ventilátory môžete používať po celý rok vďaka funkcii leto/zima, kedy v lete ochladzujú a v zime ušetria energiu. Veľká časť ventilátorov CasaFan je vybavená DC motormi novej generácie so zárukou 25 rokov, s ktorými docielite úsporu elektrickej energie, sú menej hlučné a viac šetrné k životnému prostrediu.

Značka CasaFan vlastní modelový rad CasaTherm. Ten ponúka širokú škálu ohrievačov a zariadení podobného typu.

Výhradným distribútorom značky CasaFan na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.