Filter do zvlhčovača vzduchu a čističky vzduchu 2v1 Comedes Hildegard LW 360 (2v1: HEPA, uhlíkový)

Kód: 3511000405
€11 €9,17 bez DPH
Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia

Náhradný filter 2v1: HEPA filter (účinnosť až 99,97%), uhlíkový filter. Životnosť 6-12 mesiacov. Vhodný pre zvlhčovač vzduchu Comedes Hildegard LW 360.

Detailné informácie

Podrobný popis

Náhradný filter 2v1 (HEPA, uhlíkový) Comedes je určený len pre produkt Comedes Hildegard LW 360. Comedes Hildegard je zvlhčovač vzduchu kombinovaný s čističkou vzduchu, ktorý zvlhčuje a čistí v 1 kroku pomocou tzv. vodného filtra. Zvlhčovanie prebieha neviditeľnou hmlou, podobne ako v blízkosti riek. Čistenie vzduchu prebieha automaticky pomocou prepieraním vzduchu vodným kúpeľom, a je ešte posilnené nasadením tohto vzduchového filtra 2v1, ktorý sa skladá z HEPA filtra a filtra s aktívnym uhlíkom zloženým do jediného bloku, ktorý sa dá ľahko nasadiť aj vytiahnuť.

Charakteristiky vzduchového filtra: 

Filter určený pre čističku vzduchu LR 700

  • HEPA filter a uhlíkový predfilter zložené do 1 bloku
  • ľahko sa udržuje
  • je dobre prístupný pre nasadenie aj vytiahnutie z čističky
  • životnosť: 6-12 mesiacov (zaleží na prevádzke a znečistení vzduchu).
  • údržba: 1x mesačne vysávačom - neumývajte vodou ani chemickými látkami
  • rozmery: 120 x 100 x 20 mm

 

Vyhlásenie spoločnosti Comedes: týmto spoločnosť Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Nemecko vyhlasuje, že bude vyrábať náhradné filtre po dobu 7 rokov od ukončenia výroby produktu.

Najlepšie čističky vzduchu majú HEPA filter

 HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filter sa vyrába zo špeciálneho pórovitého materiálu na základe sklenených vlákien. Tento materiál robí plošnú záclonu pre prúd vzduchu, a dokonca aj mikroskopické častice alebo baktérie nemôžu preletieť cez, a zostávajú v póroch filtra. HEPA filter je schopný zachytiť častice väčšie ako 0,3 mikrometra (1 mikrometer = 0,000001 metra). Pre porovnanie, ľudský nosový filter vyfiltruje častice väčšie ako 10 mikrometrov z vdýchnutého vzduchu. V súčasnej dobe neexistuje lepšia technológia na čistenie vzduchu. Preto sa HEPA filtre používajú nielen v domácich čističkách vzduchu, ale aj v laboratóriách a zdravotných ústavoch po celom svete. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne vyčistiť vysávačom. Životnosť HEPA filtrov je obvykle 6-12 mesiacov.

Uhlíkový filter absorbuje väčšie molekuly

Vnútri uhlíkového filtra sa nachádzajú granule alebo vlákna aktívneho uhlíka. Základom fungovania je schopnosť aktívneho uhlíka absorbovať väčšie molekuly. Práve také molekuly tvoria zápachy, toxíny a iné plynné znečisťujúce látky. Filter funguje do momentu, kým sa uhlík "zaplní" toxickými látkami. Potom je ho samozrejme nutné vymeniť. Uhlíkový filter nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť uhlíkového filtra je obvykle 6-12 mesiacov.

 Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhajú zlepšiť ovzdušie v miestnosti. Čističky vzduchu Comedes majú širokú škálu využitia: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do reštaurácie (LR 700); čistička vzduchu pre alergikov (LR 200, LR 700). Spoločnosť Comedes vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciách. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenzie.

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo pre čističky vzduchu
Typ: filter
Typ filtra: HEPA + uhlík
Uhlík: granule
Životnosť filtra: 6-12 mesiacov
Údržba filtra: 1x mesačne vysávačom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Comedes je náš dôveryhodný partner, ktorého výrobky predávame už niekoľko rokov. Bol s nami pri zrode firmy a dodnes sa na neho môžeme spoľahnúť. Ich produkty si zakladajú na nadštandardnej kvalite a výkonnosti - je to nemecká firma s dlhoročnou tradíciou, ktorá vie dobre, čo zákazníka uspokojí najviac.

Mnoho rokov pôsobil Comedes ako expert v oblasti klimatizácií. V súčasnej dobe sa špecializuje na kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pre bežných ľudí a snaží sa zvýšiť kvalitu ovzdušia v domovoch.

Ich výrobky majú veľkú škálu využití – do bytu, do reštaurácií, kancelárií a pod. Veľkou výhodou je nielen ich účelnosť, ale aj príjemný dizajn. Výkonom pokrývajú potreby malých, stredných aj nadpriemerne veľkých miestností, a preto si z ich ponuky vyberie naozaj každý.

Pri čističkách vzduchu Comedes počítajte s vysoko efektívnymi filtrami, ktoré sú schopné eliminovať úplnú väčšinu nežiadúcich látok v ovzduší. Aj vo zvlhčovačoch a odvlhčovačoch vzduchu zn. Comedes sú použité najmodernejšie technológie a kvalitné materiály, ktoré sú základom ich vysokej životnosti.

Všetky prístroje firmy sú predovšetkým ľahko ovládateľné, ale taktiež natoľko výkonné, aby dokonalo spĺňali najrôznejšie nároky a potreby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svojich výrobkov, vykonáva neustále testy svojich produktov v nezávislých organizáciach. Prirodzene taktiež všetky prístroje spĺňajú európske aj české smernice pre elektronické prístroje.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu
  2. Odvlhčovače vzduchu
  3. Zvlhčovače vzduchu
  4. Mobilné klimatizácie

Výhradným distribútorom značky Comedes na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.