Filter do čističky vzduchu s ionizátorom Comedes LR 700 (3v1: HEPA, uhlíkový, TiO2)

Kód: 3511000400
ZADARMOZADARMO
Filter do čističky vzduchu s ionizátorom Comedes LR 700 (3v1: HEPA, uhlíkový, TiO2)
€48 €40 bez DPH
Do 2 týždňov (dostupnosť)
Možnosti doručenia

Filter pre čističku vzduchu Comedes LR 700 (3v1): HEPA filter (účinnosť až 99,97%), UHLÍKOVÝ filter, TiO2 filter. Životnosť 6-12 mesiacov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter 3v1 (HEPA, uhlíkový, TiO2) pre čističku vzduchu s ionizátorom Comedes LR 700.

Hlavné charakteristiky:

Filter určený pre čističku vzduchu LR 700

  • Uhlík: granule.
  • Životnosť: 6-9 mesiacov (zaleží na prevádzke a znečistení vzduchu).
  • Rozmery (DxŠxH): 480 x 335 x 48 mm.
  • Údržba: 1x mesačne vysávačom.
  • Hmotnosť: 2,25 kg.

Vyhlásenie spoločnosti Comedes: týmto spoločnosť Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Nemecko vyhlasuje, že bude vyrábať náhradné filtre pre čističku vzduchu s ionizátorom Comedes LR 700 po dobu 7 rokov od ukončenia výroby produktu.

Ako funguje predfilter.

Hrubý filter (predfilter) je obvykle sieťka s veľmi malými otvormi. Predfilter vyfiltruje väčšie prachové častice, a týmto predĺži životnosť iných filtrov (obvykle HEPA filtra). Predfilter je spravidla vyrobený z materiálu, ktorý je ľahko umývateľný. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne umyť vodou. Životnosť predfiltrov nie je obmedzená (teoreticky).

Ako funguje HEPA filter.

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filter sa vyrába zo špeciálneho pórovitého materiálu na základe sklenených vlákien. Tento materiál robí plošnú záclonu pre prúd vzduchu, a dokonca aj mikroskopické častice alebo baktérie nemôžu preletieť cez, a zostávajú v póroch filtra. HEPA filter je schopný zachytiť častice väčšie ako 0,3 mikrometra (1 mikrometer = 0,000001 metra). Pre porovnanie, ľudský nosový filter vyfiltruje častice väčšie ako 10 mikrometrov z vdýchnutého vzduchu. V súčasnej dobe neexistuje lepšia technológia na čistenie vzduchu. Preto sa HEPA filtre používajú nielen v domácich čističkách vzduchu, ale aj v laboratóriách a zdravotných ústavoch po celom svete. Údržba je jednoduchá – 1x mesačne vyčistiť vysávačom. Životnosť HEPA filtrov je obvykle 6-12 mesiacov.

Ako funguje uhlíkový filter.

Vnútri uhlíkového filtra sa nachádzajú granule alebo vlákna aktívneho uhlíka. Základom fungovania je schopnosť aktívneho uhlíka absorbovať väčšie molekuly. Práve také molekuly tvoria zápachy, toxíny a iné plynné znečisťujúce látky. Filter funguje do momentu, kým sa uhlík "zaplní" toxickými látkami. Potom je ho samozrejme nutné vymeniť. Uhlíkový filter nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť uhlíkového filtra je obvykle 6-12 mesiacov.

Ako funguje TiO2 filter.

Fotokatalytický TiO2 filter je mriežka, povrch ktorej tvorí materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princíp fungovania sa zakladá na vlastnostiach tohto materiálu. Keď naň dopadá UV žiarenie (UV lampa alebo slnečné svetlo) a organické látky (vírusy, baktérie, mikróby, plesne, alergény, karcinogény a pod.), spúšťa sa fotokatalytická reakcia, pri ktorej sa tieto organické látky rozkladajú na minerálne látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje len ako katalyzátor, teda sa neopotrebováva. Samozrejme, že časť látok preletí cez otvory v mriežke. Avšak, čistička vzduchu prepúšťa cez seba vzduch neustále, a preto postupne TiO2 filter dezinfikuje vzduch v miestnosti. Filter TiO2 nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť TiO2 filtra nie je obmedzená (teoreticky).

Ako funguje UV lampa.

Je vedecky dokázané, že UV žiarenie ničí mikroorganizmy, avšak vyžaduje to väčšiu intenzitu žiarenia a tiež nejaký čas pôsobenia na vírusy a baktérie. V čističke vzduchu mikroorganizmy preletí okolo UV lampy vcelku rýchlo, a preto efektivita čistenia nie je veľmi vysoká. UV lampa spúšťa fotokatalytickú reakciu pre TiO2 filter a čiastočne sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žiadnu údržbu.

Ako funguje ionizátor vzduchu.

Ionizátory vzduchu generujú záporné ióny (anióny), a tým sa dosiahne hneď niekoľko efektov. Dýchame vzduch majúci efekt čerstvého vzduchu po búrke. Civilizácia produkuje mnoho kladných iónov (DVD, TV, autá atď.), ktoré majú škodlivý účinok na zdravie (bolesť hlavy, únava, ospalosť). Záporné ióny neutralizujú vo vzduchu kladné ióny (kationty). Nabité častice zhlukujú na seba aj tie najmenšie častice prachu, a tieto zhluky odfiltruje HEPA filter alebo spadnú na horizontálnu plochu, kde sa ľahko odstránia handrou alebo vysávačom. ODPORÚČANIE: nezapínajte ionizátor skôr ako po 1 hodine čistenia vzduchu, pretože iónové zhluky prachu sa nalepia (obzvlášť pokiaľ je vlhkosť vzduchu v miestnosti vysoká) na steny, nábytok a záclony – veľmi pekne to potom nevyzerá. Nevýhodou ionizátorov je, že môžu produkovať ozón, ktorý je vo väčšom množstve škodlivý pre zdravie (obzvlášť pre astmatikov). Podľa normy ČSN EN 60335-2-65 produkcia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm. Túto normu musí spĺňať akákoľvek čistička vzduchu s ionizátorom alebo samotný ionizátor na slovenskom trhu. Čističky vzduchu s ionizátorom Comedes spĺňajú normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť ionizátora nie je obmedzená.

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhajú zlepšiť ovzdušie v miestnosti. Čističky vzduchu Comedes majú širokú škálu využitia: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do reštaurácie (LR 700); čistička vzduchu pre alergikov (LR 200, LR 700). Spoločnosť Comedes vykonáva pri čističkách vzduchu neustále testy v rôznych nezávislých organizáciách. Od týchto spoločností majú čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenzie.

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo pre čističky vzduchu
Typ: filter
Typ filtra: HEPA + uhlík + TiO2
Uhlík: granule
Životnosť filtra: 6-9 mesiacov
Rozmery: 48,0 x 33,5 x 4,8 cm
Údržba filtra: 1x mesačne vysávačom
Hmotnosť: 2,25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Comedes je náš dôveryhodný partner, ktorého výrobky predávame už niekoľko rokov. Bol s nami pri zrode firmy a dodnes sa na neho môžeme spoľahnúť. Ich produkty si zakladajú na nadštandardnej kvalite a výkonnosti - je to nemecká firma s dlhoročnou tradíciou, ktorá vie dobre, čo zákazníka uspokojí najviac.

Mnoho rokov pôsobil Comedes ako expert v oblasti klimatizácií. V súčasnej dobe sa špecializuje na kvalitné čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pre bežných ľudí a snaží sa zvýšiť kvalitu ovzdušia v domovoch.

Ich výrobky majú veľkú škálu využití – do bytu, do reštaurácií, kancelárií a pod. Veľkou výhodou je nielen ich účelnosť, ale aj príjemný dizajn. Výkonom pokrývajú potreby malých, stredných aj nadpriemerne veľkých miestností, a preto si z ich ponuky vyberie naozaj každý.

Pri čističkách vzduchu Comedes počítajte s vysoko efektívnymi filtrami, ktoré sú schopné eliminovať úplnú väčšinu nežiadúcich látok v ovzduší. Aj vo zvlhčovačoch a odvlhčovačoch vzduchu zn. Comedes sú použité najmodernejšie technológie a kvalitné materiály, ktoré sú základom ich vysokej životnosti.

Všetky prístroje firmy sú predovšetkým ľahko ovládateľné, ale taktiež natoľko výkonné, aby dokonalo spĺňali najrôznejšie nároky a potreby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svojich výrobkov, vykonáva neustále testy svojich produktov v nezávislých organizáciach. Prirodzene taktiež všetky prístroje spĺňajú európske aj české smernice pre elektronické prístroje.

Typy vyrábaných produktov:

  1. Čističky vzduchu
  2. Odvlhčovače vzduchu
  3. Zvlhčovače vzduchu
  4. Mobilné klimatizácie

Výhradným distribútorom značky Comedes na Slovensku a v ČR je Gavri s.r.o. V rámci služieb poskytujeme záručný a pozáručný servis.