Noaton 11132WW Fornax, biela, stropný ventilátor so svetlom

Kód: 5600001020
Akcia DC motor
Značka: Noaton
€134,95 €112,46 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

priemer vrtule: Ø 132 cm • svetlo: LED 22 W, max. 6600 K • pre miestnosti od 20 m2 • zimný (spätný) chod: ano • ovládanie v komplete: diaľkové • montáž na šikmý strop: nie • spotreba 6 - 12 - 18 - 26 - 33 - 40 W • otáčky za minútu: 107 - 140 - 160 - 180 - 192 - 205

 Návod/Manual Fornax

Detailné informácie

Podrobný popis

Stropný ventilátor so svetlom Fornax

Stropný ventilátor Noaton 11132WW Fornax s 3 lopatkami je dokonalým riešením pre váš interiér. S jeho priemerom lopatiek 132 cm vám zaistí dostatočný vzduchový prietok, ktorý môžete regulovať v šiestich rôznych rýchlostí. Integrovaný stmievateľný LED modul s maximálnym výkonom 22 W a teplotou svetla meniteľnou v rozsahu 3000 - 6600K vám umožní prispôsobiť si osvetlenie podľa vašich potrieb. Okrem toho je tiež vybavený užitočnou funkciou pamäte.

Diaľkové ovládanie umožňuje ľahké ovládanie ventilátora aj osvetlenia. Ďalej má tiež funkciu spätného (zimného) chodu, ktorú oceníte pri chladnejších dňoch. Celková spotreba motora sa pohybuje v rozmedzí 6 – 40 W a otáčky za minútu ponúkajú rýchlosti v rozmedzí 107 – 205.

Princíp fungovania stropného ventilátora

Stropné ventilátory sú prístroje, ktoré pomocou ťahu vzduchu ovplyvňujú naše vnímanie tepla a chladu. Inými slovami v lete nie je nutné tak ochladzovať vzduch, aj keď máme doma teploty okolo 27 °C. Vďaka stropnému ventilátoru totiž máme rovnaký pocit, ako pri teplote 22 °C. Samotný prístroj je navyše veľmi úsporný (spotrebováva menej energie ako 100 wattová žiarovka) a je možné takto ušetriť množstvo elektrickej energie. Mnoho ľudí preto uprednostňuje práve stropný ventilátor pred klimatizáciou vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku.

Kam umiestniť stropný ventilátor so svetlom

Pri umiestňovaní stropného ventilátora so svetlom musíme myslieť hneď na 2 veci - prúd vzduchu a svetlo. Keďže ventilátor fúka kužeľ vzduchu priamo pod seba a ďalej ho ženie po podlahe, je dobré ho umiestniť skôr do stredu miestnosti, poprípade do miesta, kde bude môcť vzduch čo najefektívnejšie redistribuovať. Vždy pri tom myslite aj na to, že sa prakticky jedná aj o osvetlenie, teda zvoľte tiež najvhodnejšie miesto pre ventilátor s prihliadnutím na túto funkciu.

Ďalej sa uistite, že v blízkosti ventilátora nie sú prekážky, ktoré by mohli brániť správnemu vzduchovému prietoku, alebo by mohli do prístroja naraziť (napríklad horné dvierka skríň a podobne).

Jednoduchá montáž a ešte jednoduchšia údržba

Vetrák teda pomocou skrutiek a hmoždiniek pripevníte na strop (prípadne na stenu) a napojíte priamo do domáceho okruhu elektrickej energie. Vďaka tomu získa prístroj potrebnú energiu na jeho chod. Viac informácií o montáži samozrejme nájdete v návode.

A následná údržba? Tá je viac ako jednoduchá. Odporúča sa aspoň 2x ročne skontrolovať, prípadne dotiahnu skrutky (kvôli pravidelným vibráciám sa môžu povoľovať) a z času na čas ho vyčistiť. Čo sa čistenia týka, tak ventilátor stačí odpojiť od prívodu elektriny a očistiť jeho povrch jemnou vlhkou handričkou.

Inštalácia stropného ventilátora Fornax

Diaľkové ovládanie

Stropný ventilátor Fornax od značky Noaton je vybavený diaľkovým ovládaním. To nevyžaduje žiadne špeciálne párovanie a môžete ho tak používať hneď po namontovaní ventilátora. Vďaka tomu môžete zariadenie pohodlne ovládať jedným diaľkovým ovládačom, ideálne do vzdialenosti 4 m.

Dodatočné parametre

Kategória: Stropné ventilátory so svetlom
Farba: biela
Farba - odtiene: svetlé
Funkcie navyše: LED technológia, Funkcia pamäte, Časovač
Materiál lopatiek: plast (polykarbonát, ABS ...)
Montáž na šikmý strop: nie
Orientačná veľkosť miestnosti: od 15 m²
Ovládanie (súčasťou balenia): diaľkové ovládanie
Ovládanie alternatívne (možno dokúpiť): nemá
Priemer vrtule: 132 cm
Svetlo: áno
Typ motora: DC, jednosmerný
Typ svetla: zabudované LED svetlo
? Výška stropu: 2,2 m - 2,8 m
Montáž bez tyče: áno
Predlžovaciu tyč: nie
? Svetelný zdroj: áno
Otáčky za minútu: 107 - 140 - 160 - 180 - 192 - 205
Príkon motora: 6 - 12 - 18 - 26 - 33 - 40 W
Prietok vzduchu: 96 - 110 - 130 - 144 - 169 - 185 m3/min
Počet lopatiek: 3
Priemer vrtule: 132 cm
? Hmotnosť: 4,8 kg

Inštalácia stropného ventilátora Fornax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Noaton je česká značka, špecializujúca sa na prístroje, ktoré svojimi účinkami zvyšujú kvalitu a komfort našich domácností.

Každá domácnosť je iná a každý z nás má tak iné podmienky na život. Pre zdravie a duševnú pohodu je ale dôležité myslieť hneď na niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvňujú toto domáce prostredie. Môže to byť teplota, prípadne čistota a kvalita vzduchu. Tieto problémy sa dajú jednoducho riešiť práve pomocou rôznych prístrojov. Avšak také zariadenia môžu vyjsť na tisícky eur. Preto primárnym cieľom značky Noaton je poskytnúť zákazníkom kvalitné a cenovo dostupné prístroje, ktoré si bude môcť dovoliť každý. Dbá na ideálny pomer cena/výkon.

Mimo vysoké nároky na vhodný pomer cena/výkon v Noatone vieme, že naše produkty neslúžia len ako prístroje, ktoré majú plniť účel, na ktorý boli zostrojené, ale taktiež sa jedná o dizajnový prvok, ktorý môže mať veľký či už pozitívny alebo negatívny vplyv na vzhľad celej miestnosti. Tomu teda musí zodpovedať aj samotný dizajn našich produktov. Preto pri navrhovaní svojich prístrojov dbáme na moderný dizajn, ktorý v sebe skĺbi jednoduchosť a nadčasovosť

Gavri s.r.o. je vlastníkom ochrannej známky Noaton